Lipo Lazer Uygulaması

Lipo lazer uygulaması ile lipoliz yağ eritme yöntemi yapılabilir. Lipoliz yağ eritme yöntemi ile diyetle ve egzersizle verilemeyen bölgesel olarak lazer ile uygulanan yağ eritme yöntemidir. Bu uygulama ameliyatsız yapılmaktadır. Kilo almamızı sağlayan gelişmiş ve zorlu yağ hücrelerinin hücre çeperlerine yüksek frekansla lazer dalgası yollanmaktadır. Bu sayede hücre çeperi yıkılır ve içerisinde bulunan yağ dokuları parçalanır. Yağ hücreleri insan derisinde hipoderm ismini verdiğimiz tabakada bulunur. Bu sayede yüksek frekansla gönderilen lazer ışınları deriye etki etmez ve derinin iç kısımlarına ulaşır.

Lipo Lazer Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Lazer lipoliz uygulaması bölgesel yağlanma için kullanılmaktadır. Yağ hücreleri ergenlik sonrası sayı olarak vücutta sabitlenir. Bu da şişmanlamaya ve zayıflamaya neden olur. Bu yöntem ile vücutta birikmiş olan fazla yağ dokuları gönderilen frekans etkisi ile değişime uğrar. Böylece kalıcı bir zayıflama ve incelme oluşur. İşlem kaç bölgeye uygulanacağı ile orantılıdır. Genel olarak lipo lazer tedavisi bir ya da iki saat arasında değişiklik göstermektedir.

Uygulama öncesi herhangi bir hazırlık gerekmemektedir. Hastanın şeker, tansiyon ve alerji geçmişi ile bilgi alındıktan sonra işlem bu bilgiler çerçevesinde gerçekleştirilir. Lipo lazer uygulamasının gerçekleştiği bölgeler, elmacık kemikleri, yanaklar, kol, ense, çene, gıdık, kalça bacak, baldırlar kasık bölgesi ve göğüslerde etkili olarak yapılmaktadır. Unutulmamalıdır ki lipo lazer uygulaması obezite için kullanılan bir uygulama değildir. Sadece estetik amaçla uygulanmaktadır. Lipo lazer uygulaması yapıldıktan sonra ki birkaç hafta parçalanmış yağ hücrelerinin vücuttan atılması gerçekleşir.

Lipo Lazer Uygulaması

Takiben dört ile altı ay arasında kalıcı bir kilo verme sağlandığını gözle görülür oranda fark edeceksiniz. İyileşme süreci ise fazla değildir. Uygulamayı yaptıran kişi sosyal hayatına dönebilir. Fakat uygulama alanı çok fazla ise o zamanda birkaç gün hastanın istirahat etmesi gerekebilir. Hasta günlük hayatına geri dönmüş olsa da ağır sporlardan kaçınmalıdır. Hasta kendisini yormamalıdır.

Uygulama sonrasında hastada yanma veya şişme gibi durumlar çok fazla görülmez. Görülmesi halinde de bu ağrı hissiyatı üst düzeyde olmaz ve minimum derecede olur. Uygulama yapıldığı sırada ise bölgesel bir uyuşturulma yapılır. Bu sayede acı hissi duyulmamaktadır. Bazen hastalarda gıdıklanma ya da karıncalanma gibi tepkiler oluşabilir. Lipo lazer uygulamasına karar verilirken doktorunuzun dikkat ettiği birkaç nokta vardır. Eğer hasta daha öncesinde kilo verme ile alakalı olarak ilaç ve farklı tedavi uygulamaları yapılan hastalarda lipo lazer uygulaması yapılmamaktadır.

Yağ Eritme ile Yağ Aldırma Arasındaki Fark Nedir?

Yağ aldırma işleminde hastanın yağ alınacağı bölgeye öncelikle özel bir sıvı verilir. Sonra yüksek bir basınç ile hem yağlar hem de bu sıvı çekilmektedir. Hastane ortamlarında ve genel anestezi altında yapılmaktadır. Operasyon sonrasında en az on ya da on beş gün kadar morluk görülmektedir. Uygulama bittikten sonra da hastanın korse giymek zorunluluğu vardır. Küçük bir yağ aldırma işleminde bile hastanın en az iki ya da üç gün kadar dinlenmesi gerekmektedir. Fakat yağ eritme yönteminde ise durum farklıdır. Hastanın işlemleri çok fazla bölgede yapılmazsa az bir dinleme ile sosyal yaşantısına dönebilir. Tabi ki de kendisini yormamak şartı ile. Hasta sadece en fazla bir hafta kadar bir süre içerisinde korse giymelidir. Uygulama tekrarlanması gerekirse zorlanılma olmamaktadır. Yağ aldırma yönteminde kolların iç kısımları, çenenin altı, boyun, üst karın, sırt ve ayak bilekleri gibi alanlarda zorlanılmaktadır. Fakat yağ eritme yönteminde bu sayılan alanlarda uygulama yapmak ekstra bir zahmet gerektirmediği gibi sorun da yaratmaz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.