Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz – Dondurarak Zayıflama

Günümüzde istenmeyen kilolar hem erkekler hem de kadınlar için en belirgin sorunlardan biri. Günümüzde insanlar daha çok oturarak masa başı işlerde çalıştığı için, özellikle bölgesel kilolar en çok şikayet edilen kilo problemleri arasında yer alıyor. Son günlerde ise en çok tercih edilen soğuk lipoliz yöntemi istenmeyen bölgesel yağların yok edilmesini sağlıyor. Özellikle masa başı çalışanlar için göbek yağları, karın yağları için çok kolay ve çok kısa sürede yok edilmesini sağlayan soğuk lipoliz yöntemi kullanılıyor.

Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz Yöntemi Nedir?

Soğuk lipoliz yöntemiyle yapılan işlem, yağ hücrelerin dondurulması ile fonksiyonsuz hale getirilerek yok edilmesi olarak ifade edilebilir. Nitekim yağ hücrelerinin soğukla temas etmesi ile programlanmış hücre ölümüne girerler.

Soğuk lipoliz ile yağlardan kurtulmanın en büyük avantajı ise tek seans ile çözüm getiriyor olması. Soğuk lipoliz ile göbek yağları, yan yağlar, sezaryen sonrasında alt karın bölgesindeki deformasyonları, basenleri, özellikle iç bacaklardaki yağları yok edebiliyorsunuz. Üstelik de soğuk lipoliz nerdeyse % 40 kalıcı olarak yağlardan kurtulmayı sağlıyor. Her yaş grubundan hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilen soğuk lipoliz ağrısız, zahmetsiz, acısız tek bir seans ile fazla kilolardan kurtulmayı sağlıyor.

Soğuk lipoliz ile uygulama yapılan yerlerde hiçbir çökme olmuyor ve kalıcı olarak orantılı bir incelmeye ulaşılıyor. Liposuction gibi ağrı, acı, spazmlar, hematomlar görülmeden soğuk lipoliz yaptırabiliyorsunuz.

Soğuk Lipoliz yöntemi nasıl uygulanıyor?

Soğuk lipoliz uygulanırken cihaz önce size düşük derecede sıcaklık ile vakum masaj yapıyor ve özel aparatı sayesinde yağ hücrelerinin emilmesini sağlıyor. Bu şekilde de yağ hücreleri beden sıcaklığında izole ediliyor. Bölge ilk önce 45 dereceye kadar ısıtılıyor ve hemen akabinde hızla -5 dereceye düşürülüp, ortalama 1 saat bekletilerek yağ hücrelerinin geri dönüşümü olmaksızın yok olması beklenmektedir. Soğuk lipoliz kesinlikle hiçbir cerrahi müdahale gerektirmeyen bir yöntemdir. Ne ağrı, ne acı, ne iğne hiçbir sorun yoktur. Soğuk lipoliz yöntemi ile kesinlikle hiçbir doku zarar görmez. Ne sinirler, ne kas dokusu ne kemikler herhangi bir zarar görmez. Uygulama esnasında herhangi bir anestezi uygulanmaz. Bilirsiniz çoğu estetik ameliyat operasyonlarında genel anestezi veya lokla anestezi uygulanır ve bu çoğu kişi için istenmeyen bir durumdur. Soğuk lipoliz ile bu sıkıntıyı yaşamazsınız.

Soğuk lipoliz sonrasında kişi hemen günlük yaşamına dönebilir. Soğuk lipoliz uygulanan bölgede birkaç saat sürecek kadar hafif dereceli kızarıklık oluşabilir ancak bu tehlikesiz ve geçici bir sorundur. Soğuk lipoliz yönteminin en güzel yönü de yarım saat ile 1 saat kadar sürüyor olması. Yani en fazla 1 saat içinde hiç acı çekmeden kalıcı olarak fazla yağlardan kurtulabilirsiniz. Soğuk lipoliz ile fazla yağlara müdahale ettirdiğinizde en geç 4 ay sonra gözle görülür sonucu kalıcı olarak alırsınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.