Beyin Tümörleri

Beyin Tümörleri Hakkında Bilgi

Beyin tümörleri erkeklerde ve kadınlarda eşit oranlarda görülebilen, kafatası içinde büyüyerek beyne baskı yapan tümörlerdir. Var olan beyin tümörü büyümeye devam edip, genişlemeye başlayan bir hal alır ve beyne baskı yapmaya başlar. Beyin tümörleri ameliyat ile alınabilir aynı zamanda iyi huylu ve henüz başlangıç aşamasında ise ışın tedavisi yapılabilir. Beyin tümörleri kişide baş ağrısı, epilepsiyi (sara nöbeti hastalığı) andıran bayılma şikayetleri, yaşanan kısmi felçler, şiddetli derecede mide bulantısı ile ortaya çıkan kusma, kişilik bozuklukları, yazı yazma sorunları, konuşma sorunları, zaman zaman unutkanlık, konuşurken ne söyleyeceğini unutma, dikkatsizlik, halsizlik, denge kaybı, kas seğirmesi, kol ve bacaklarda dikkat çekici karıncalanma gibi şikayetlere sebep olur.

Beyin tümörleri birincil beyin tümörleri veya ikincil beyin tümörleri olarak kategorilendirilir ve bedenin herhangi bir yerinde başlayarak beyne ulaşırlar. İyi huylu beyin tümörleri yavaş yavaş ürerler ve beyin dokusundan rahatlıkla ayrılabilirler. Ameliyat esnasında tümörün tamamı veya tamamına yakını alınabilir. Bu sebeple beyin ameliyatı sonrasında başarılı sonuçlar alınır. Şayet tümörün tamamı alınamazsa kalan tümör için ameliyat sonrası bölgesel ışın tedavisi yapılabilir. Şayet tümör ister iyi huylu olsun ister kötü huylu olsun, çok hassas bir noktada bulunuyorsa ve bu yüzden ameliyat riskli ise ışın tedavisi ve ilaç tedavisi yöntemi ile hastaya müdahale edilir.
İyi huylu beyin tümörleri, kanser hücreleri içermezler ve ameliyat sonrası tekrar büyüme riski yok denecek kadar azdır. İyi huylu tümörler etrafındaki dokulara bulaşmaz ancak bazı hassas yerlere baskı yapabilir bu yüzden bazı ciddi sağlık sorunlara sebep olabilmektedir.
Kötü huylu beyin tümörleri daha tehlikeli tümörlerdir, zira kanser hücreleri içerir ve hayati tehlike söz konusu olmaktadır. Çevre dokulara dağılma, yayılma riski vardır.

Beyin tümörleri her ne kadar kadın ve erkeklerde eşit derecede görülse de erkeklerde kadınlara nazaran bir derece daha fazla görülebilir. Beyaz ırklı insanlarda diğer ırk insanlarına göre daha sık görülebilir. Beyin tümörlerinin görülme yaşı aralığına bakıldığında genelde 9 yaş altı çocuklar ile 70 yaş üzeri kişilerde yoğunlaştığı görülür. Genetik etkenlere bağlı olarak da gelişen beyin tümörleri, ailesinde beyin tümörü olan kişiler için risk anlamına gelebilir. İşi gereği radyasyon ve kimyasal maddelere maruz kalan kişilerde, nükleer sanayi işçilerinde beyin tümörü riski daha yüksektir.

Beyin tümörü teşhisi için fiziksel muayene, nörolojik muayene, CT tarama, MRI çekimi yapılırken, kafatası röntgeni, anjiyogram, omur ilik sıvısı aspirasyonu, mylegram, biyopsi yöntemleri kullanılabilir.

Beyin tümörleri, kaç farklı sınıfa ayrılır: Birincil beyin tümörleri ve ikincil beyin tümörleri.

Beyin tümörünün gelişim süreci

Beyin tümörleri bedenin herhangi bir organından başlayarak beyne ulaşanlar ve ilk oluşum yeri beyin olan tümörler olarak iki şekilde meydana gelir. Zaman içersinde var olan, belli bir süre sonra yok olabilen ve tekrar üreyebilen beyin tümörleri bu sebepten kolay tespit edilmeyebilir. Beyin tümörü varlığından şüphe edildiğinde beyin tomografisi ve MRG çekimleri yapılır. 

Kafatasının içinde oluşan beyin tümörleri, büyüdükçe beyne baskı yapmaya başlar. Kafatasının içindeki tümör beynin hangi alanında büyümeye başlamışsa o alana göre farklı belirtiler göstermeye başlar. Beyin tümörleri var olmaya başladığı andan itibaren, büyüme hızı belli olmayan düzensiz büyüme grafikleri çizerek beyne belli aralıklarla beyne baskı yapmaya başlar ve her baskı sonucunda kişi normal fonksiyonlarını yerine getirememeye başlar.

Beyin Tümörleri

Beyin tümörlerinin görülme yaşı nedir? 

Beyin tümörlerinin en sık görüldüğü yaş aralığı 9 yaş altı ve 55 yaş üstüdür.

Beyin tümörleri kaç çeşittir? 

İki çeşit beyin tümörü vardır:

1-   İyi huylu tümörler:

 İyi huylu beyin tümörlerinin büyüme hızı düşük olsa bile büyüme esnasındaki beyne yaptığı basınç sonucu kişiden kişiye değişebilen farklı işlev bozuklukları ortaya çıkar.İyi huylu tümörlerin tespitinde yapılacak olan tedavi yani beyin ameliyatında iyi huylu tümörler, hiç zorluk çekmeden alınır ve tümüyle temizlenir. Bu nedenle iyi huylu beyin tümörlerinin ameliyatları genelde yüz güldürücü sonuçlar verir. Ancak iyi huylu tümör dahi olsa, tümörün olduğu yer beyne yakınlığı açısından hayati önem taşıyabilecek bir mesafede ise beyin ameliyatı sonucu biraz daha riskli bir ameliyat haline dönüşebilir.

2-   Kötü huylu tümörler:  

Kötü huylu beyin tümörlerinin büyüme hızı oldukça yüksektir. Hızla büyüyen kötü huylu beyin tümörleri kütle görümünden çok çamur görünümde olduğu için temizlenmesi de oldukça zor olur. Kötü huylu beyin tümörleri ameliyatla temizlenmesi durumunda ilerleyen zamanlarda tekrar nüksedebilir.

Beyin Tümörü Nedenleri Nelerdir? 

Beyin tümörlerine neden olan etkenlerin neler olduğu tam olarak tespit edilememiş olsa dahi, bir takım olasılıklar ağır basmaktadır.

 • Kişinin vücudunun başka bir organındaki kanser türleri beyne doğru ilerleyebilir ve beyin tümörü olarak şekillenebilir.
 • Kişinin petrol rafinerisi, plastik üretim veya ilaç üretim fabrikaları gibi insan sağlığına direk temaslarda son derece zararlı olan kimyasal ürünlerle yakın temasta bulunarak çalışması ile beyin tümörlerinin oluşabileceği tahmin ediliyor.

Beyin Tümörü Belirtileri Nelerdir Nasıl Sinyal Verir? 

Beyin tümörleri beynin hangi bölümünde gelişiyorsa o bölüme göre farklı belirtiler sergiler. Beynin bölümleri olan frontal, paryetal, oksipital ve temporal loblarında gelişen beyin tümörlerinin belirtileri birbirinden farklıdır.

Frontal bölgedeki beyin tümörlerinin belirtileri:

–  Baş ağrısı şikâyetleri artar

–  Halsizlik şikâyetleri artar

–  Vücudun bir tarafında uyuşukluk hissedilmeye başlanır

–  Ruh halinde önemli değişiklikler hissedilmeye başlanır

–  Kafa karışıklığı ve yönelim bozukluğu görülmeye başlanır

Paryetal bölgedeki beyin tümörlerinin belirtileri:

–  Baş ağrısı ve kasılma şikâyetleri başlar

–  Uyuşma şikâyetleri başlar

–  Elle yazı yazmada zorluk çekilmeye başlanır

–  Basit matematik problemlerini çözmede zorluk yaşanır

–  Belirli hareketleri yapmada zorluk yaşanır

–  Dokunma hissi kaybı başlar

Oksipital bölgedeki beyin tümörlerinin belirtileri:

–  Baş ağrısı

–  Görme bozukluğu başlar

–  Görsel halüsinasyonlar yaşanmaya başlanır

–  Kasılmalar

Temporal bölgedeki beyin tümörlerinin belirtileri:

–  Baş ağrısı

–  Kasılmalar

–  Anlama zorluğu çekilir

–  Bir kaç komutu takip etmede zorluk yaşamaya başlanır

Merkezi sinir sistemin diğer bölgelerindeki tümörler,

–         Dengeyi sağlamada zorluk

–         Kusma

–         Ruh hali değişiklikleri görülür.

Beyin Tümörü Tedavisi Nasıl Yapılır? 

Beyin tümörleri tedavisi, tümörün iyi huylu veya kötü huylu olmasına bakılmadan her zaman için cerrahi tedavidir. Lakin bazı beyin tümörleri beyne çok yakın mesafede olabilir ve ameliyat riski yüksek olabilir. Bu sebeple cerrahi bir ameliyat yapılmaz ve kemoterapi ve ışın tedavisine başlanır.

Beyin Tümörü Bitkisel (Alternatif) Tedavi Yöntemi Var mıdır?

 İnsan vücudunun en hassas ve dokunulmaz organı olan beyin tümörü hastalığı ile ortaya çıktığında cerrahi ameliyat tedavi şeklinin yanında bitkisel tedavi seçenekleri de mevcuttur. Zira bitkisel tedavi ile beyin tümörlerinin tedavisi son derece başarılı sonuçlar doğurabilir. Karaciğer merkezli yapılan XP TONIC SLS tedavisi beyin tümörü tedavisinde son derece yüksek başarılar elde edilen bir tedavi şeklidir.

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 106 YORUM
 1. ilkin dedi ki:

  Merhaba. Çoğu zaman kafamın içinde baskı oluyor. Sanki kafamın içinde bir şey varmış gibi. (sanki kafam şişmiş ve kafatası kemiyine sığmıyormuş gibi hissediyorum). Hatta çoğu zaman kafamı duvarlara vurasım bile geliyor. Amma başımı sıkınca biraz rahatlıyorum. (yani çenemi ve boyunmdaki damarlara, kaslara güç vererek). Bide son 5-10 yılı neredeyse hayal içinde geçirtdim diye bilirim. Yani çoğu zaman istemeden hayal içinde oluyorum. Sanki dunyadan kopmuş gibi. Sanki yaşayan bir ölü gibiyim. Gözlerim görüyor amma aklım başka yerde. Yani bu bir şeye dikkatimi toplarken değil neredeyse her zaman oluyor. Yolda giderken aklım istemeden hep başka yerde oluyor. Çoğu zaman arkadaşlarım hep bana küsüyorlar ki niye yanımızdan geçibte selam vermiyorsun diyorlar.Bu hayal kurmak değil yada hayallere dalmak gibi bir şey değil. Bunun sebebi tümör ola bilirmi?

 2. hümeyra dedi ki:

  Merhaba. Ben 16 yaşındayım. 2 yıldan fazla baş ağrım var. İlk başlarda çok nadir oluyordu başımın arka kısmında oraya ne deniliyor bilmiyorum. İlk başlarda saniyeler süren şiddeti düşük ağrılarken gittikçe çok arttı ve şuan başladığı zaman dakikalarca süren dayanılmaz ağrılar oldu. Başımın arkasında başlayıp zamanla ön kısımlarda da başladı. Son 4-5 ayda mide bulantılarım arttı kusma olmadı ama bazen o kadar şiddetleniyordu ki kusma seviyesine geliyordu. Genellikle kollarımda olan kas seğirmeleri var. Kapıdan geçerken sürekli kapıya çarpıyorum, merdiven çıkarken bir yerden destek almadan çıkıp inemiyorum. Düz yolda giderken sanki dizimin bağı çözülmüş gibi oluyor, ayaklarım birbirine dolanıyor. Bir metin ve ya başka bişey okurken ne kadar uğraşırsam uğraşıyım bir türlü odaklanamıyorum. Bazen gözümün önünde ışık ,görüntü titriyo, kararıyor. Bir yerde oturup kalkarken başım dönüyor ve gözümün önü kararıyor bir yerden tutunmak zorunda kalıyorum. Ellerimde karıncalanmalar oluyor. Bunları yazıyorum ama bir cevap gelmiyecek. Önceki yorumlara da cevap gelmemiş. Geldiyse bilmiyorum. Eğer beyin tümörü veya her neyse varsa iyileşmekte istemiyorum zaten. Bu durumunda birkaç arkadaşım biliyor çok samimi olduğum. Onlar doktora git diyor. Her neyse herkese geçmiş olsun.

 3. gamze dedi ki:

  Bu belirtilerin hemen hemen hepsi bende var. Kendimden suphelendigim icin bu sayfaya girdim arastirma yaptim gercekten cok siddetli bas agrilarim var ozellikle sol tarafim basimda.surekli uyku hali gec algilamalar dusnsel gucum yvsladi sag elimde iki yildir titreme ve gozumde agri var . Ve surekli bir yorgunluk halsizlik :((

 4. buse dedi ki:

  merhabalar bıryıl once sıddetlı bas agrısıyla hastahaneye kaldırdıgımız kardesıme emar sonrası amelıyat olsada bır ay yasar olmasada ama cıkısımızı zorla aldık ankaraya ozel baskentte gıttık orada soylenenı soyledık kımın nekadar yasayacagını allah bilir dedi ameliyat yaptı ıkı tumor vardı buyuğu alındı kucuk olan kaldı ısın ve kemoterapi aldık bır yıl oldu sımdı dort ayda kontrolumuz var çok şukur sonuçlarımızda ıyı çıkıyo herkese acil şifalar diliyorum

 5. buket dedi ki:

  ıyı gunler yorumları okudum da benım sureklı basım agrıyor. 3-4 gunden berı sıddetlı sekılde agrım war. fakat kusma falan yok. sağ elimdeki serçe parmağım uyuşuyordu. aynı zamanda grıbım. grıpten mı kaynaklanıyodur anlayamadım. 🙁 kafatasımın sol alt tarafı cok agrıyor. baş donmem ayaga kalkınca cok oluo. bu belırtılerı yasayan vrsa lutfen yazabılır mı 🙁

 6. ayşe dedi ki:

  arkadaşlar stres yapmayın benim annem4.kademe ak ca beyne sıçradı beyıne 10 günlük ışın aldı şuan cigerlerıde normale dondu beynindekıde kayboldu azimle hayata sarılın doktorlar 6 ay dedi 10 ay oldu ve kanserı durdu mucize gibi her tahlılı her emarı temiz çıkıyo şoktayız

 7. arslan dedi ki:

  Meraba benim annem 2 defa beyin ameliyatı oldu biri 7 sene once biri ise 2 sene once bu bir yıl icerisinde yeniden küçük olustu ve ışın tedavisi yapıldı ama annem de unutkanlık ve yer mekan kişi karıştırmaları var doktor 6 veya 7 ay icerisinde eski haline döner dedi ama 5 ay oldu pek degisiklik yok nedenini bilemiyorum ?

 8. melda dedi ki:

  Artık ne diyeceğimi bilmiyorum : Herşey 1.5 yaşındayken başladı.Damdan düştüm sonra,3 yasındayken salıncak çarptı. 5 yasında balkonun betonuna kafayı sert bir şeilde çarptım kafayı yardım .4 dikiş atıldı.Sonra bir çok kez daha kafa üstü düştüm.Bunun üstüne bebekliğimden beri ağır gripler geçirdim.Bir çok kez o yaşta geçirilemeyecek kadar ağır hasta travmaları geçirdim.O olaylardan sonra özellikle 5 yaşındaki kazadan sonra HAFIZA KAYBI yaşadım annemin anlattığı kadarını biliyorum ve kesik kesik görüntüler görüyorum.Ayrıca bazı şeyleri sonradan anlıyorum.Geçen yılda kekeme olmuştum.Ve şimdide Başım köye gittiğimden beri ağrımaya başladı kesintisiz ağrılar aynı zamanda hafif mide bulantısı var köydeyken milyonlarca kez kanadı artık fobim oldu o derece ve bu olayları gülerek anlatıyorum ayrıca köye gitmeden önce 1 paket peçeteyi bitirdim kanama yüzünden çaka çaka burnumuda eğilttim sağolsunlar.Ama garip birşey varki :burnum kanamadan önce sıvı akıo sonra kanıo sağ olsun hiç değilse haber edio.Yardımcı olabilirseniz teşekkür edeceğim Daha da şikayetler var: kafa bölmünde sadece bir taraf ağrıyor geceleri hep kalıyorum.Artık baş ağrısıyla yaşamaya alıştım hafıza mafıza kalmadı kardeşim.Doktora gitmeye korkuom izlediğim o ameliyattan sonra midem kalktı hiç kimsenin böle ameliyatlar geçirmesini istemem inşallah iyileşiriz sonuçta Allah’ın takdiri..Sağlık olsun…

 9. muharem dedi ki:

  slm ben 30 yaşındayım 17 yaşından beri burnumun içinde çok pis agır bi koku var her saniye oo kokuyu alıyorum ve konuşma bozuklugum var sölediklerimin çogu anlaşılmıyor hep tekrar konuşmak zorunda kalıyorum kbb koku yüzünden gittim hiç kimse anlayamadı tedavi olamdım bu rahatsızlıgı her saniye yaşıyorum nörolojiye hiç gitmedim artık bundan sonra nörolojiye muane olcam evt pis koku duyma konuşma bozuklugu bunlar hiç normal degil belki beynimde tümör var kim bilir.

 10. rahime dedi ki:

  Mrb benim sorunum nedr bende tam olarak çözemedim bu denli sıkıntılarm var= Başm çok şiddtli aqryo beynimin içi aniden soquk oluyo bir kaç saniye sonra geçiyo gözümn içi ve dş kapqı aqrıyo ayaqmda ve kollarmn içnde damrlrmda uyuşmazlık ve inne batymş gibi oluyo aç deqilkn mde blntsı baş dönmesi çokk oluyo halsizlk yorgnluk unutkanlk şuanda unuttugm çok daha şeyler yaşyorm…. Acaba Tümör olablrmi..? şimdden tşkrlr…

 11. rumeysa dedi ki:

  Mrb ben 15 yasindayim
  Basima degisik vekilde bi agri giriyor boynumdan ve ellerimi birbirine ovusturyorum ben ellerimi ayirmak istesem bile oyle daha kolay geciyor ve bu bas agrisi ensemden basimin en ust kosesine geliyor bu sirada gozlerim karariyor midem bulaniyor basim donuyor o bas agris siddetli basinc uygulayarak yarim saat felan suruyor ve boyle nobetler geciriyorum
  sol goz alti kibrigimde segirmeler oluyor
  ve sol bacak kaslarim uyusuyor
  bu tümör belirtilerimidir
  lutfen cevap verin

 12. salih dedi ki:

  ben hiç bir belirti göstermeden bi trafik kazası sonucunda beyın sag tarafında beyin tümörüm oldugunu öğrendim ve hemen ameliyat oldum su anda ısın tedavisi devam ediyor sol kolumda hafifi uyusma oluyor bunun ameliyat nedeniyle oldugu söylendi ama ınsan hep kotuyu düşünüyor içinizi rahat tutun ve hemen bı doktora basvurun ılk adımı atın ve tedavıye baslayın

 13. sema dedi ki:

  Merhabalar benimde uzun zamandır devam eden baş agrısı sorunum var bununla birlikte başıma kücük bi agrı giriyor daha sonra gözümde bir bulanıklık 10 dakka felan sürüyor ardından ellerimden başlayıp dişlerime kadar uyuşma oluyo ve ancak iki üc tane agrı kesici icerek ve uyumaya calısarak gecirmeye calısıyorum sizce sebebi ne olabilir şimdiden tesekkürler

 14. selim sırrı dedi ki:

  Merhaba. Yaklaşık 2,5 senedir kafa kısmımda çok siddetli ağrılar meydana gelmekte ve son 1 senede vücudum o kadar halsiz ki kılımı kıpırdatacak halim yok.Hemen hemen her gün baş ağrısı problemim var.Her ağrımada sağ ve sol kulak kısımlarından 6 cm üzerinde damarlarımın şiştiğini hissetmekteyim.Ve son 15 gündür midem de bunaltı ve çok kötü yanma var ve bu başladığı an sanki 3 ağrıda aynı anda başlıyor.Baş mide ve çok aşırı halsizlik beynimde uyuşukluk unutkanlık 1 senedir çok kötüyüm ve hiç nörölojiye görünmedim çok ağır bi iş temposunda değilim beden işi ile meşgül değilim ama çok kötü unutkanlık başladı sizde bu bir başlangıç mı ?

 15. süleyman dedi ki:

  benim annem de 01.23.2014 tarihinde konya meram tıp fakültesinde ameliyat oldu iyi huylu dediler patoloji soncuna göre birinci dereceymiş ama meliyattan sonra sol tarafı felç oldu kafa tası kemigini almışlar kemik alınan yer şuan şiş beyin sıvısından dolayı oldugunu söylüyorlar bilgisi olan varmı acaba teditgin oluyoruz biz şuan fizik tedavi alıyoruz iyleşme süreci ne kadar olur acaba herkese geçmiş olsun allah yardımcıları olsun

 16. ünal dedi ki:

  benim başımin üst derisi yanıyor ve çok şiddetli ağrısı var bazen konuşma ve unutkanlık oluyor sanki saçlar da dökülme var özel doktora da gittim birşey demediler ne yapmam lazım. Ne olabilir lütfen yardımcı olun herkese ALLAH acil şifa verir inşallah.

 17. yaren dedi ki:

  benim kuzenim 4 yasinda beyinin ic kisminda ve disinda tumor var iyi yada kotu huylu oldugu belli degil kafasinda disina dogru sislik var basi surekli agriyo doktorlar ameliyatla distaki tumoru alip inceleyecekler ama cok korkuyoruz.
  bazilari tedavisi yok olumculdur diyor ama bilemiyoruz lutfen bir cozum yolu gosterin
  pazartesi ankara hacettepe ye gidecekler nolur bisey yazin cok korkuyoruz lutfenn

 18. zerrin dedi ki:

  merhaba 26 yaşında yeğenime beyincik kanseri teşhisi kondu dün ameliyat geçirdi dortoru hepsini temizliyemediyini söylemiş ayrıca biriken suyu çekmişler şuan yoğun bakımda devamlı uyuyormuş bu normalmidir uyuma hissinden dolayı doktoru durumun kıritik olduğunu söylemiş bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim

 19. turhan dedi ki:

  Merhabalar 2 ay önce değişik bir koku almaya başladım. önce sabundan dedim sonra tüp kokusu soğan sarımsak kokuları aynı koku olmaya başladı hatta parfümler bile aynı kokuyor yani artık hiçbir şeyin gerçek kokusunu alamıyorum hep aynı pis bir koku burnumda beni deli ediyor kokuyla beraber baş dönmesi ve bulantı da oldu baş ağrılarım ara ara oluyor ama çok şiddetli bazen 3 gün sürüyor.ayrıca başımın iki tarafına da bastırdığımda yani şakalarım ağrıyor bir sitenin yorumlarında tümör olabilir yazmışlardı size danışmak istedim cevap yazarsanız sevinirim teşekkür ederim

 20. sinan dedi ki:

  Merhaba.son zamanlarda bas agrilarim artti ve mide bulantisi cekiyorum.dalginlik ve hafif unutkanlik var.iki gun arka arkaya bayilmalar oldu.hastanedeyim su an.henuz teshis konulamadi.ne olabilecegi konusunda bilgi verebilirseniz cok memnun olurum.

 21. özge dedi ki:

  Merhaba arkadaşımın daha önce hiç bişeyi yoktu iki gündür bayılıyo gibi oluyor ama bayılmakta daha çok eli ayağı salınıp gözleri kararıyor ve yere düşüyor sonra da elleri ve ayakları kasılıp icine dönüyor nefes alamıyor ve kalbi sıkışıyor midesi bulanip başı dönüyor başının ön tarafında da yogun bir ağrı var yukarıda yazilanlara benziyor boyle bişey olabilir mi ?

 22. selim dedi ki:

  bnm annem akciyer kanseri ve şimdi bayılıyo sürekli ama ameliyat ettirdik ak ciyerden bütün sonuçları temiz çık ama bayılıyo ve annem bnm hayattaki en degerli olan varlıktır allah bnm ömrümden alsın ona versin

 23. yasemin dedi ki:

  Merhabalar benim sorunum 4yildir sidetli bas agrilari cekiyorum doktora gittigimde snizit demisti ama bu 1 yildir baska turlu bi agri var beynim patliycak goxlerim yerinden cikicak gibi yaklasık 3.4 aydirda ensemden gelen bir bas donmesi kulak ugultusu sanki tansyonum yukselmiste kulaklarim ugulduyormus gibi tansiynumu olctugumde normal ckiyor uyku sorunu zaten bir sorun surekli uyuma hissi biraksalar 3uyurum yataktan kalkmam o derece doktora gitmekten korkuyorucocuklugumdan gelen bir fobi kotu birsey cikar diye korkuyorum bu yasadigim ne bilgi verirmisiniz.

 24. ömer dedi ki:

  slm alykm! Size biraz sıkıntımdan bahsetmek istiyorum. yaklaşık on gün önce birden başlayan özellikle ense bölgem olmak üzere başımda bazen şiddetli bazen de hiç kesilmeksizin rahatsız edici düzeyde ağrılar oluyor,özellikle uyandığım zamandan tekrar yatana dek bu ağrılar sürüyor,bir kaç kez çok şiddetli oldu şoka giricem zannettim ama hamdolsun bilincimi kaybetmedim ağrı kesici parasetamol içerikli ilaçlar kullanıyorum,kısa süreli de olsa rahatlıyorum,unutkanlığım veya herhangi bir duyu kaybım yok çok şükür…Şuan libyadayım ve libyada sağlık sektörü pek gelişmiş değil,sizce ne yapmalıyım,rahatsızlığım neye benziyor size göre? çok katlanamazsam türkiyeye dönmeyi düşünüyorum,bana yardımcı olup cvp yazarsanız memnun olurum…

 25. ayşe dedi ki:

  mrb sayfanız gerçekten çok faydalı bilgiler içeriyo bunun için teşekkür etmek istiyorum.Bi sorum olacak cevaplarsanız beni sevindirirsiniz.Baş ağrısı baş dönmesi ve çok fazla göz kararmaması yaşıyorum.Başım döndü merdivenlerden düştüm doktora gittm beynide bir leke olduğunu söyledi ve kan değerlerim çok yüksek çıktı.Bu beyin tümorüne yol açar mı başka bir doktora daha danıştım leke tedavi ile geçmezse olabilirmiş.Bu konuda beni aydınlatır msıniz tşk ederim şimdiden.

 26. gökhan dedi ki:

  ben 19 yaşındayım başım çok ağrıyor nöbetler halinde değil aürekli ama bu son 1 aydır iyice ağrı arttı mide bulanır gibi oluyor ama dışarı kusmuyorum bu ağrıdan dolayı kendimi çok yorgun ve halsiz hissediyorum o kadar yoğunki göz kapaklarımı bile açamıyorum beyin tümöründen korkuyorum ama korkunun ecele fauydası yok gelmişse zamanımız gitmek bizim için zor değildir

 27. şengül dedi ki:

  bana yardımcı olun ne olur ben artık bu bu baş agrılarına baş dönmelerine dayanamıyorum doktorada gide mi yorum çünkü herhangi bir saglık güvencem yok 30 yaşındayım 3 çocugum var çok kötüyüm ne olur bana yardımcı olun başım da tümör falan oldugunda endişeleniyorum yalvariyorum

 28. derya dedi ki:

  Merhaba son bir aydir bas agrim siklasti ozellikle geceleri nobet halinde geliyor bulantim ve istahsiz bir durumdayim kafami duvarlara vurmak istiyorum daha once bi uzmana gozukmustum beynimde ur oldunu fakat kucuk oldunu solemisti ben endiseleniyorum yardimci olursaniz sevinirim.

 29. volkan dedi ki:

  MERHABALAR BENİM SORUNUM KAFAMIN İÇİNDE Bİ YOĞUNLUK veya UYUŞUKLUK VAR VE BENİ ÇOK RAHATSIZ EDİYOR KENDİMİ HALSİZ VE İSTEKSİZ HİSSEDİYORUM BAZENDE ÇOK STRES OLUYORUM NE YAPMAM GEREKİYO BANA YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER YAŞ:30

 30. adem dedi ki:

  merhaba yaklaşık 22 yıl önce yaşadığm bir kazada başımdan bir darbe aldım ve bu darbeden ihtibaren aradan 8 yıl sonra bende unutkanlık var ve aksiyite bozukluğu çıktı ve dagha sonrda bunalım başladı ve aldığım sakinleştirici ilacı aldım biraz sakinleştirdi ama berilli zamanda sonra oda fayda etmedi şimdi ise başımın üst kısmı uyuşuyor ve unutkanlık çoğaldı şimdi ise panik atak içinde yim bu durum dan çok rahatsızım ne yapmalıyım lütfen yardım edermisiniz
  saygılarımla ilgililere duyurulur

 31. yasemin dedi ki:

  Merhaba gercekten cok guzel bir site
  Bana 6 ay once sol tarafimda iyi huylu timor tanisi kondu. Kalsiyum birikmesi imis cok bas agrim oluyor En cok sikintim sol tarafta surekli uyusma ve acima hissi dk sadece B2 ve magnezyum verdi bsnamidin demiyor. Bu konuda lutfen daha fazla bilgilendiren olursa cok sevinirim

 32. yasin dedi ki:

  herkese selam ederim. annem 2 ay önce hiç durmaksızın şiddetli baş ağrıları çekti dili falan eğrildi neticede beyninde sağ kulağının arka kısmında tömografi ve mr sonuçlarında 3 cm boyunda kitle tespit edildi. çok korkuyoruz ailemizin huzuru, neşesi hiç kalmadı ankara numune hastanesinde prf. ahmet deniz belen tarafından ameliyat olacak annemş önce allaha sonra deniz hocama ve ekibine emanet ediyorum rabbim kimseye göstermesin. herkes dualarımda bizide dualarınızda eksik etmeyin. allah razı olsun.

 33. gamze dedi ki:

  Son 6-7aydır sürekli baş dönmesi bayılma mide bulantısı vardı.Son 1-2aydır baş ağrısı mide bulantısı arttı ve beynimde uğuşukluk,unutkanlık,algılama sorunu başladı.Yazdıklarınıza göre beynimde tümör var.Hemen doktora gitmeyi düşünüyorum inşallah yoktur tümör filan.Düşüncesi bile çok kötüyken eğer gerçekten varsa ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum.Allah herkesin yardımcısı olsun.

 34. kamuran dedi ki:

  Merhaba Kamuran yamac ben 2 yıl önce bas ağrısından duramıyor ve doktora gittim uzun incelemeler sonucunda kafatasının arka bölümü olan çukur bölgede ödem olduğunu ve ilaçla tedavi olunacağını söyledi. İlaçları gerektiği sekilde kullandıktan sonra kontrole gittiğimde hastalığı atlattığımi söyledi. Bu sıralar hem gözümde kıldırsalar artmaya başladı hemde bas bölgemin arka kısmında ağrılar arttı ve yakıcı bir rahatsızlık veriyo ne olur yardımcı bu rahatsızlığımdan dolayı yardımcı olun bana lütfen.

 35. berivan dedi ki:

  merhaba. ben 22 yaşındayım çok sık ve aşırı şiddetli baş ağrıları yaşıyprum son 5 sene içersinde çırpınma nöbeti geçirdim 2 defa.. bt ve eeg çekildi sonuclar temiz çıktı ama yinede epilepsi uzmanına görünmem gerektiği söylendi.. geceleri tam uykuya dalacakken beynimde şiddetli basınc hissederek sıçrıyorum uyuyamıyorum mide bulantılarım var gün içindede bu basınclar alçak düzeyde devam ediyor.. fikirlerinize ihtiyacım var tşk ediyorum şimdiden

 36. hüseyin dedi ki:

  slm yaşım 19 ocak ayında burnumdan septum deviasyon ameliyati oldum(Kemik egriligi) ve sorunlarım o gûnden sonra başladı burnumun icine elimi sokuyorum Sol delikte birşey yok ama sag delikte sorun var kemigİ elimle oynatıyrm kbb doktoruna gttm bni amelyt yapan sorun yok dio ama glba beni kandryo o doktoru Allaha havale ediyortm.
  neyse bnde amelytTn sonra sinüzitte olustu ve yuzumde bAsınç konuşurken zorlanma ve ses burnumdan geliyor ve rahat nefes alamyrm başımda agrıyor kafamın arkasına dokununcaDa agrıyor arkadaşlar sizce bende tûmör mu var? doktorada gdmym

 37. seydi dedi ki:

  hocam ben 37 yaşındayım.1yıl önce belime platin takıldı.ama daha sonra bazı ailevi sorunlardan dolayı çok sıkıntılı bii dönem yaşadım ve bundan dolayımıdır bilmem şu an kafamın sag üst bölgesinde ara ara gelen çok şiddetli agrılar başladı bazen dayanılmaz boyutlara ulaşan bu agrılar bende bilinç bozuklugu sürekli uyuma istegi ve bazen tansiyonmun düşmesine neden oluyoç öyleki geçem tansiyonum 5/3gibi korkunç bi seviyeye düşmüştü .hocam ben doktora gidip kötü bi haber almaktan korkuyorum . sizce ne olabilir bu…..SAYGILARIMLA

 38. seher dedi ki:

  17 yasındayım.2 senedir sürekli baş ağrısı cekiyorum.şiddetli ve sol tarafıma birden giriyor hemen hemen hergün oluyor agrı kesicilerle dindirmeye calısyorum. doktora gittigimde net bi bilgi alamadım. ve 10 gün önce basımda sol kulagımın arkasında şişkinlik tespit ettim beze oldugunu düşünüyorum sert bi yapısı var dokundugumda acıyor. ne tür bi rahatsızlık oldugunu merak ediyorum. lütfen yardımcı olurmusunuz.

 39. sema dedi ki:

  merhaba.benim tam 2 yıldır baş ağrılarım ayda 3 gün şiddetli bir şekilde devam ediyordu çoğunlukta regil döneminde ortaya çıkıyordu.fakat bir aydır tam 1 hafta oldu hem bulantı hem alın ve arka çukur kısmı resmen kafatasımı sıkıyorlar ve burun kemiklerim den gözlerime vuruyor ağrı kesici içiyorum etkisi geçince tekrarlıyor.gözlerim çatallı görüyor ağrıyınca ve gece yatarken bacaklarımda ve kollarımda uyuşmalar oluyor halsizlik ve sürekli uykum hiç gitmiyor randevu aldım özel bir hastanede tedavi olcam ama korkuyorum beni biraz aydınlatırmısınız teşekkürler

 40. keziban dedi ki:

  bendede bir baş ağrısı var kendimi çok yorgun hissediyorum özellikle ensem çok fena oluyor bazen ama mide bulantım yok baş ağrısıda o kadar şiddetli değil acaba bit timur belirtisi olabilirmi ….? teşekür ediyorum

 41. neval dedi ki:

  merhaba ben 23 yaşındayım sık aralıklarla baş ağrısı çekiyorum. 2 gündür başımın sol alt kısmında bir şişlik dikkatimi çekti ve acıyor.gece yatarken yada eşim yanlışlıkla dokunduğunda canım çok yanıyor ve ona hiç bir şey belli etmemeye çalışıyorum ama tümör bulgularında bazıları bende var acaba olabilir mi bulgular: baş ağrısı gözlerde bulanıklaşma ve söyleneni geç anlama bazen duymama gibi bilgilendirirseniz sevinirim.sizce bir doktora gideyim mi yoksa öylesine bir şişlikte olabilir mi?

 42. tolga can dedi ki:

  son bir haftadır çok şiddetli ağrılar başladı kusma ve halsizlik iştahsızlık oldu yaşım 19 bu ağrılara dayanamıyorum damardan altın vuruş yapıp intihar edecem başka çarem kalmadı ailem önemsemiyor doktora götürmüyorlar ben de kendimde omadığım için dışarı çıkamıyorum ya bir çözüm üretin yada ben kendi çözümümü üreteceğim…
  tolga can aşçıeli

 43. duygu dedi ki:

  ben 16 yaşındayım ve 4 yıldır baş ağrısı çekiyorum burda yazılanlardan sadece kusma reaksiyonu bende yok ama 2 ay önce doktora gittim ve tomografide 8 mm çapında bi alan saptanıldı emara girdim ama temiz çıktı ama baş ağrılarım hala kesilmedi çok şiddetli baş dönmesi ve sürekli uyku halindeyim . ne yapmam gerekiyo?

 44. can dedi ki:

  slm benm başımın arka enseye dogru olan kısmında KISMINDA HAFİFİ Bİ ŞİŞLİK VAR AĞRI YADA BAŞ DONMESİ GİBİ Bİ BELİRTİLER DE YOK AMA YINE TEDİRGİNİM BUNUN TUMORLE Bİ İLGİSİ WRMI YOKSA NORMAAL BİLGİLENDİRİRİSENIN SEWİNRİM SAYGILA

 45. naz dedi ki:

  ben iyi degilim mr cektırdım doktora gıdıp birsey cıkmadı. Ama doktor ilgilenmedi bile dinlemedi yani , psikolojim bozuldu resmen basım agrıyor kulaklarım süreklı ugulduyor ve basım dönüyor genelde ani kalkmalarda falan surekli dönüyor, hatta gecen hafta dershede hiç birsey yokken basım donmeye basladı butun bir ders boyunca dondu basım tenefusste kantıne gittim biyerlere tutuna tutuna sonra gectı , ve ellerimi ensemin bitiminden yukarı degdırdıgımde sanki iki taraftada bir sertlik var gibi zahmet edip okuyan olursa lütfen yardım edin yasım 16

 46. arzu dedi ki:

  merhabalar ben sürekli baş ağrısı yaşıyorum son 5 senedir migren tanısı kondu ama şu son 2 aydır başımsürekli ağrıyor sık sık baş dönmelerim var vi bi haftadır da mide bulantılarım ağrı özellikle gözlerimin üstünden başlıyor birden tansiyonum düşüyor ,sizden beni yönlendirmenizi rica edicektim ne yapmalıyım hangi bölüme gitmeliyim baş ağrılarına dayanamıyorum ve endişeliyim msj la ilgilenirseniz beni mutlu edersiniz lütfen beklicem teşekkür ederim…

 47. neslihan dedi ki:

  yoksa bunlar tümr belirtilerimi benim kendi fikirlerim bunlar teshis edilen tek sey ülserli kolit hastasiyim salofalk diye bir hap kullaniyorum ve hep yorgunum cok uyuyorum sanki seksen yasinda gibiyim ve yasim 31 sagolun cevabinizi bekliyorum

 48. necip dedi ki:

  evet burdakı anlatılanlar cok dogru ve yardımcı kelımeler , anlatımlar var cokk tesekkurler bu siteyı kurana allah razı olsun … benımde kardesım yenı beyın tumör amelıyetı oldu ama bır turlu atesı dusmuyor bır 4 derece kötu huylu ailecek cok korkuyoruz. sızce atesı neden cıkıp cıkıp ınıyor bunu hakkında yardımcı olabılırmısınızzz….. cumle alem musluman arkadaslarımıza acıl sıfalar dılerım……

 49. necati dedi ki:

  kiz kardesim iki yil once gozde cift gorme gibi problemlerle goz doktoruna falan gittik ama mr cekilince beyinde goz damarinda kitle oldugu anlasildi ve ankara ibni sina da ameliyat oldu iyi huylu tumor dendi ama simdi yine mr inda eskisinden buyuk bir parca var bu hafta tekrar hastaneye yatacak inceleyecekler acaba ne olabilir ne yapmaliyiz tesekkurler allah bize ve herkese yardimci olsun insallah…

 50. hilal dedi ki:

  ben 36 yaşındayım ameliyat 4 sene oldu bu söylenenler bende hep var ama umudumu yitirmedim bekliyorum bu arada kitap okuyorum bu hastalıgı araştıyorum yemek yapıyorum ev işi yapıyorum çocuklarımla ilgileniyorum bunları nasıl yapıyorsun diye soracak olursanız hepsini tekerlekli sandalyede yapıyorum yani hayata pozitif bakıyorum bunun amacıda bu degilmi

 51. mesut dedi ki:

  Selamlar ve saygilar sunuyorum sizlere,
  Ben 01.07.2012 tarihinde beyin tümörünün yirtilmasi sonucu abimi kaybettim. Simdi esimdede beyin tümörü var ve esim arada bir epipepsi krizi denen bir kriz geciriyor. Arada birde burun kanamasi var. Ayrica esimde sinirlilik hali ve asiri kiskanclikta basladi. Almanyada doktoru var ve sürekli muayeneye gidiyor. Esim yaklasik 10 yildir amaliyat olmayi reddiyor.
  Size sorum esimin rahatsizligiyla ilgili ne yapabilirim. Daha dogrusu nasil bir yol ilzlemeliyim. Ayrica esimin rahatsizligi hangi asamadadir.
  simdiden cok tesekkür ediyorum

 52. ilkim dedi ki:

  başımın sag tarfında çok şidetlı bı agrı var hastaneye gıtdım film çekıldım başımın sag tarafında kıst oldugunu benı fazla rhtsız etmıycegını soyledı doktor ilç fln vermeıdı ama be agrısından duramıorum cıddı bse olabılırmı?

 53. mustafa dedi ki:

  Sağ fronto pariatelde yaklaşık 3.7 cm ebatlarında kistik görünümlü medialinde solid doku içeren etrafında hafif ödemi bulunan IVKM sonrası solid kesimde kontrast tutulumu gösteren kitle lezyonu izlendi. (kistik astrositoma?) ne demektir?

 54. esra dedi ki:

  benim kafamda kist var ve şuan tedavı olmuyorum acaba büyüme olasılığı varmı ve unut kanlık sürekli baş ağrısı büyüdüğünümü belirtiyor acaba ALLAH HERKESE ACİL ŞİFALAR VERSİN bu arada…

 55. memo dedi ki:

  Merhaba herkesa. Bugun komsumuzu beyin tumorunden kaybettik. Allah rahmet eylesin cok aci verici.. Su acikca ortadaki kirli sehir hayati ve oksijen kalitesizligi ozellikle egsoz gazlari hayatimizi tehdit ediyor. Buna sagligimizla gidalarimizla oynayan firsatcilarda eklenince hayatin nekadar zor oldugu anlasiliyor artik. Stresten uzak durmali, sabah yuruyusleri yapmali, temiz su, sebze ve meyve agirlikli beslenmeli. Bol bol dus yapmaya calisilmali, Temiz havasi olan bol yesillikli bir mahalleye tasinilirsa surekli temiz oksijen alinmis olunur. Allah sifa versin.. Tum hastaliklarin bir tedavisinin oldugu hadistede belirtilmis. Umit var olmak cok onemli..

 56. gülcan dedi ki:

  merhaba benım sorunun beynımın sağ tarafında bircancı giriyor bezen az bazen cok hiç beyın cerrahına gıtmedım sızce bı sorun mu var teşekkürler

 57. hayreddin dedi ki:

  serpil turhan sizin hastalığınıza yakın bi hastalık gibi geldi bana bu durumlar bnde de gözüküyor ..görüşelim ….
  22 yaşındayım 16 yaşından buyana her sene tekrar tekrar olan bi durum var .önce göz bulantısı el ayk ve dudak uyuşması hafif unutkanlık akebinde şiddetli baş ağrısı baş ağrısı uzun süre devam etmesine ramen önceki olanlar 2 saat içinde geçiyor. hastalığıma henüz bi isim koyamadılar pisikiyatri ve tekrar nörolojiye gidiyorum sonuç beni korkutuyor .aydınlatılmak istiyorum

 58. dilek dedi ki:

  mrb. bende uzun zamandır baş ağrıları, sabahları kalktığımda aç karnına mide bulantılarım oluyor, elerim ve kollarım uyuşuyor, şiddetli baş ağrılarım oluyor, gözlerim kararıyor, gözlerime vuruyor ağrı, bazen dayanamıyorum, halsizlik, bazen sürekli uyku hali oluyor, ani hareketlerde başım dahada fazla dönüyor, bazen algılamada gecikiyorum, dikatsiz kalıyorum, önemseyemiyorum, algılamada gecikiyor, 2 dak sonra öylemiydi diye düşünüyorum. sizce ne yapmalıyım, ne olabilir, bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz acaba?

 59. şeyda dedi ki:

  Mrb.Benim başım her gün ağrıyor durmaksızın ancak günde 1-2 saat ağrısız geçiriyorum ve çok dönüyor denge bozukluğu yaşıyorum bazen gözlerim kararıyor..Ailem diş tellerinden şüpheleniyor onun için bir hekime gitmedim.Ayrıca yaklaşık bir sene önce küçük bir akrabamız beyin tümöründen öldü.Lütfen bu konuda beni bilgilendirir misiniz?

 60. mehmet dedi ki:

  selamün aleyküm merhabalar dostlar ben 2 mayıs 2012 günü başarılı bir beyin ameliyatı geçirdim öncelikle opr.dr. bülent timur dilligil ve ekibine şükranlarımı buradanda iletmek isterim. şu an okmeydanı e.a hastahanesinde onkoloji servisinde ışın tedavisi uygulacağını söylediler patoloji sonucum .anaplastik grad 3 bakalım işn tedavisi ne kadar etkili olacak buradan sizlerle paylaşmayı umuyorum .saygılar

 61. ahmet dedi ki:

  bu site güzelde insanlar kendileri kendilerine teşis koyuyor burda ki bazı belirtiler bendede var ama bilmiyorum belki başka bir hastalıktır herkes bu bende var deyip telaşa kapılmasın bir doktoro gidip kontrol etirin kendinizi sonradan panik yapın

 62. ercan dedi ki:

  25 mayıs 2012 tarih te anemin beyninde tümör olduhunu doktor tarafından söylendi busonuca temografi sonucuyla doktor vardı anemin doktora asıl çıkış sebebi son 1 yılda gözlem ledihimiz yalnız sorunla gittik. annem de sadece unutkanlık belirtileri olşuyor ama bu unutkanlıklar çok kısa unutkanlıklar yani birkaç dakka sonra hatırlıyo buarada annmin yaşı da 66 beyin tümörün olşabilecek diher belirtilerin yani baş dönmesi mide bulantısı kusma veya uyuşma göz kararması gibi hiçbir belirti yok acaba anaem beyin tümörü kansermi lütfen bana cevap veri enkısa zamanda bu arada annem hala ayakta gezebiliyo yürüyo konuşuyo başka bir şikayeti yok tek şikayati üste yazdıhım gibi unutkanlık bana cevap

 63. zeynep dedi ki:

  beynim çok uyuşuyo üstelik bişi düşünemez ve gerçekten çok sağlıksız düşünür duruma geldim ve ne yapmam gerekiyo bazen başım ağrıyo ama şiddetli bi şekilde değil lütfen bana yardımcı olun .

 64. ayşegül dedi ki:

  merhaba benim abim 2006 yılında beyinde tümörden amaliyat geçirdi ozamandan beri her gün ölüyorum abim gözlerini kaybetti benim onu hastanede gördükten sonra kafamın sol tarafında bi uyuşma oldu şimdizaman zaman kafamın sol tarafı ağrımıyo yara var gibi acıyo başka hiç bir şikayetim yok ama ben korkumdan hastaneye gitmiyorum abimide yaşadıklarını gördükten sonra cesaretimi kaybettim acaba bendedemi bişey var demekten yoruldum resmen hayattan koptum kısacası yaşayan ölü gibiyim yaşadıklarımı ilk deva paylaşıyorum acele cvp bekliyorum yardım edin 26 yaş.

 65. sevda dedi ki:

  benim 14 yaşında bir kızım var yaklaşık onbeş gündür mide bulantısı ve baş dönmesi var sınavlarının çok olması artı adet düzensizliği yaşıyor bundan dolayı tahlilerinde kansız olduğu belirtiliyor acaba bu başdönmesi ve bulantı neden.

 66. medine dedi ki:

  selam.bizde bugün babam da beyin tümörü olduğunu öğrendik.bir sene önce kanser tedavisi görmüştü akciğerden.akciğerdeki beyne sıçramış.çok korkuyorum.allah herkese şifa versin.pazartesi kesin tanı koyacaklar doktorlar.onda da günlerdir şiddetli baş ağrısı vardı ve çok unutkandı.

 67. senanur dedi ki:

  Merhaba ben 17 yaşındayım yaklaşık 8-9 aydır baş ağrılarım çoğaldı ve bu beynin iç kısmında ağrı sürecinde titreşerek 1-2 saniyelik fazla ağrı veriyor 3 gün önce ne yaptığımı nereye gittiğimi hatırlamak için yarım saat düşünüyorum söyleyeceklerimi unutuyorum dikkatimi toplayamıyorum bağzen bu baş ağrısı gözlerime çöküyor sol kolumda uyuşma ve bağzı bağzı da yüzümde uyuşmalar gerçekleşiyor uzağı göremiyorum önceden insanların yürüyüşüyle bile kim olduklarını bilirdim 1 ay önce arkadaşımın annesiyle tanıştım 3 gün önce tanımadım kelimeleri konuşurken toparlayamıyorum geçmişe dair sadece en özel şeyleri hatırlıyorum kendimi zorladığımda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

 68. cemil dedi ki:

  mrb bnm babamda 2 gün önce sabah yattıgı yerden kalkamadı ve soguk terlemeyle uyandı…. ve ayaga kaldırıdıgımız zaman başının döndügünü ve mide bulantısı oldugunu söyledi…. acil yardım aldık ve doktora başvurduk acil konulan tanı kulaktaa sıvı kaybı oldugu yönündeydi.K.B.B gittik fakat yapılan tetkik sonuçu kulakta sıvı kaybı olmadıgı yönünde….umarım beyinde tümor yoktur bana bunu konuda nasıl bi yol izlemem gerektigini anlatırsanız sevinirimm allah herkese acil şifalar versinn…..

 69. ali dedi ki:

  benım uzun zamandır basım donuyo yanı bu tumorle ılgılı herseye sahıbım ben ama saglık guvencem yok oldugu ıcın hıc bıeyere gorunemıyorum umarım burdan bı yardımınız dokunur bana sımdıden ALLAH razı olsun sızden

 70. özgür dedi ki:

  benim kafamın sağ şakağında sürekli zonklama var bu bazen 3 ayda bir bazen ayda 2 kez oluyor.unutkanlık,sağ kulakta iltaplanma,ışıktan etkilenme,burnumdan nefesi zor soluyorum bazen,bazen bakıyorum iyiyim hiç bir şey yok bazen 1 ay iyi oluyorum bazen tam rahatsız oluyorum aniden zonklama başlıyor,kafamı duvarlara vurasım geliyor,sırt ağrımda çok,bende bunlar var acaba nedir?beyin filmi çektirecem.yakında korkuyorum……

 71. ismail dedi ki:

  Beyin tümörünü 4 ay gibi kısa zamanda yendim. Ve hiç bir ilaç tedavisi kullanmadım. doktoruma kontrole ğittiğim de çıkan sonuçlara inanamadı, dediği tek kelime raporlar karışmıştır tekrar çektirelim filmleri dedi tekrar çektirdik ve temiz çıktı. neler yaptığımı sordu bende tek tek anlattım. ALLAH hepinize acil şifalar versin. Soracagınız soru olursa, size tekrar dönerim.

 72. seda dedi ki:

  merhaba benimde yalancı tümördediler belimden su aldılar 2 kere gözlerimde kayma var baş ağrılarım çok şiddetliydi …. kullanıyorum yaklaşık 5 yıldır hiper tansiyon dediler emes dediler ama şu an kesin bi tanım yok genç olduğum içinmiş .en son emar çekildi plak çıktı beynimde .bilmiyorum ne yapacağımı artık gözümün arkasında iki gözde ödem var geçmezmiş ödemler ve ilacımı ölünceye kadar iç mem gerekiyo herkeze acil şifalar

 73. Orxan dedi ki:

  Ben bakuden yaziriyorum benim babamin beyin limfonasi var ameliyat riskli diyorlar .hic bir wey etmiyorlar burda .babamin iylweme sansi varmi ne yapa biliriz

 74. Nurhan dedi ki:

  Mrb benim bi akrabam bar bu pazar ameliyat olacak beyninde tümör var rümör bütün beynine yayılmış doktor kurtaramayız demiş simdi olecekmi bi ihtimal yokmu yani

 75. Tuğba A. dedi ki:

  Kafamın sol tarafında çok şiddetli bi ağrı var bulanık görüyorum, bayılmalar oluyor konuşmamda çoğu zaman bozukluk var algılayamıyorum anlamıyorum bazen konuşulanları vücudum uyuşuyor. Doktor epilepsi dedi fakat bu yaz başka bir doktora gittiğimde ilacımı kesti epilepsi değil dedi. Bu ağrıların sebebi ne lütfen hastaneleri gezmekten yoruldum.

  1. badesu dedi ki:

   benim de kafamın sol tarafı çook ağrıyor bie dk kadan bir dakikaya şiddetleniyor başım dönüyor arad abir uykum geliyor sakarlaşıyorum düşüyorum iki debir hele hele okulda şiddetleniyor buy durum

 76. Nermin dedi ki:

  Her 5 dakikada bir başıma şiddetli ağrı giriyor ve 10 saniye devam edip geçiyor bunun sebebi ne olabilir? ?

 77. Melek dedi ki:

  Slm bende doktor 7mm bir görüntü olduğunu söylüyo ama teşhis koyamıyolar 2 defa mr çaktiler ama trşhis için 6 ay beklememi söylediler büyüyüp büyümediğinine bakıp öyle teşhis koyacaklarmış ama erken teşhisde önemli ailemdede tümörden ölenler var neyapmalıyım bu konuda

 78. fahriye dedi ki:

  kızım aralık/2015 te beyin ameliyatı oldu Pataloji raporunda (İNTRAKRANİAL KİTLE; FRONTAL BÖLGE, SOL; EKSİZYON: ANAPLASTİK ASTROSİTOMA (WHO 2007, GRADE III) yazıyor. 6 haftalık ışın tedavisi gördü şu anda dinlenmede, daha sonra kontrolden sonra tedavisi devam edecek ama yinede tedirginim bana bilgi verirseniz sevinirim.

 79. Gunay dedi ki:

  slm , bana ir bilgi verebilirmisiniz? benim esimin 2 yildir kolunda halsizlik vardi , sonra doktora cikti zaman , doktor tömor demis , bayilma ve ya kusma falan yok . bana cabuk bilgi verirseniz memnun kalirim,Tesekurler

 80. EDANUR dedi ki:

  Ya doktorlar benim hastalığımın ne olduğunu kimse çözemedi. Kimileri sinüzit, kimileri migren kimileri de tümör diyor; ama kjmse benim beyin tomografimi çekmedi. Sizce ne yapmalıyım?

 81. EDANUR dedi ki:

  Ya doktorlar benim hastalığımın ne olduğunu kimse çözemedi kimleri sinüziit kimileri migren kimileride tümör diyo ama kimse benim beyin tomografimi çektiler bir şey çıkmadı ne yapmalıyım?

  1. sdfvg dedi ki:

   hastalığın belirtileri ne ben de göz ağrısı ve mide bulantısı vardı doktora gittik bana da sinüzit, migren gibi şeyler dediler en sonunda boyundaki bir kasın düzleşmesinden dolayı olduğunu söylediler

 82. nur dedi ki:

  Başımda ağrı var, her sabah baş dönmesine uyanıyorum sürekli halsizlik var. Yazı yazmada zorlanıyorum yürümeye halim yok ve sürekli uykum geliyor. Bazen boşlukta gibi oluyorum, başım dönüyor ve düşecek gibi oluyorum. Bir yerden tutunmazsam düşüyorum. Lütfen cevap verin tümör olma ihtimali var mı?

 83. Alperen dedi ki:

  Buradaki belirtilerin neredeyse hepsi bende var. Ne yapmalıyım beyin tümörü mü var bende? Eğer bu belirtiler tam olarak beyin tümörünü gösteriyorsa benimki bayağı ilerlemiş. Baş ağrısı pek olmuyor bende. Yardım ederseniz sevinirim. 🙁

 84. Şaheste K. dedi ki:

  Bu belirtilerin hepsi bende var, tedavisi olur mu bana cevap verin lütfen.

 85. Gizem S. dedi ki:

  Sürekli bitmek bilmeyen baş ağrısı var sancısından duramıyorum ve sürekli başım dönüyor, mide bulantısı var sürekli ama kusma gerçekleşmiyor. Biraz da unutkanlık var, sizce beyin tümörü mü ya da kist mi ?

 86. hanifi dedi ki:

  Selam bende vücutta uyuşmalar, kişilik değişikliği, beceri kaybı, konuşmada ve anlamada zorluk, unutkanlık, sinir bozukluğu, kulak çınlaması var. Beyin tümörü olabilir mi?

 87. sabuhi dedi ki:

  Salam doktur man Azərbaycan an yazıram manda baş agrıları olur başımın sol hissasinda timor var mana cox şiddatli baş agrıları verir halsız oluram hayal kırıklıgı vicudum sol nahiyasinda gucsuzluk olur tedavi olmunuram hec kömayi yoxdur

 88. rumeysa dedi ki:

  Boyle vucuduma titeresim gibi giriyor sonra ellerimi birbirine ovusturyorum o titeresim basimin arkasindan yani ensemden basimin ustune giriyor o anda basim dönüyor miden bulaniyor ama kusma yok genellikle sol bacak kasim da uyismalar geceklesiyor ve sol goz kibrigimin altinda segirmeler oluyor
  bu tümör başlangıcı midir

 89. derya dedi ki:

  mrb derya ben bendede bu aralar aşırı derecede baş dönmei ve ayağımın altından yer kayıyo sanki gözüm kararıo acaba sebebi ne olabilir

 90. merve dedi ki:

  başımda uyumaşma var ama başımda dönüyor halsizlik, bulantı ve karın ağrısı var. Bu nedendir bilgisi olan varsa açıklayabilirseniz çok sevinirimç

 91. B dedi ki:

  Benim şuan çok şiddetli baş ağrım var mide bulantımda var.gözlerimi kapattığımda da başım dönüyor.acaba beynimde tümör mü var.

 92. omr dedi ki:

  ya benimde bsim agriyor sersem gbiym yururken dusecek gbi oluyorum ama hic midm bulan miyor uyusma yok istahm cok iyi boynumda duzlesme var birde sizce ne olbilr

 93. Bagir dedi ki:

  Ben Azerbaycandanım.Kardesımin beyininde tümör var.İranda derman tedavısı alıyor.Ama spazm gecırıyor ve dılı gerıye katlanıyor.1 yıl tedavı aldıkdan sonra 1 yıl durdurdu ve yenıden spazm gecırdı.Şımdı yenıden 2 aydır tedavı alıyor.Son gunler yenıden başı çok arıyor.Benım sıze sorum kardesıme neler yapmak olmaz ve derman tedavısı ne kadar surer?

 94. AYÇA dedi ki:

  ÇOK YAKIN BI ARKADASIM VAR..SÜREKLİ BAŞ AGRISI MİGDE BULANTISI YASIYO HASTANELERE GİDİYO AMA NET Bİ BİLGİ ALAMIYO.. ESKİSİ GİBİ DEGİL NORMALDE KOLAY KOLAY HİÇ BİŞEYİ UNUTAN Bİ İNSAN DEGİLDİR AMA SUAN SÜREKLİ UNUTKANLIK YASIYO. ÇOK BASİT KELİMELERİ BİLE UNUTA BILIYO ZAMAN ZAMAN,KAFASININ Bİ YARISI SÜREKLİ UYUŞUYO. UYUŞMA KONUSUNDA HASTANEYE GİTTİ. GECİCİ KISMİ FELC OLDUGUNU SÖYLEDİLER. HASTALIĞI NE ARKADASIMIN

 95. burak dedi ki:

  sımdı bende dıkkat bozuklugu war anlamakta da gucluk cekıyorum kafam hep baska yerlere gıdıyo arakdaslarla konusurken hep dalgın oluyorum konustuklarını anlamıyorum we en onemlısı asırı derecede unutkanlık var sebebı ne olabır

 96. Bülent C. dedi ki:

  bugun doktora gitti kardeşim bulent coşkun tımör olduğu söylendi 44*74,30 cmm deniyo tedavisi ne ile mumkundur yardım ederseniz sevinirim

 97. levent dedi ki:

  iyi huylu tümör olduğunu söylediler.tedavisi nedir.bilgi verin

  1. arife dedi ki:

   Ben de iyi huylu beyin tümöründen dolayı amaliyat oldum çok şükür şu an iyiyim çörek otu ve ısırgan tohumu kullanıyorum. Tümörü küçültüyor deneyin faydasını göreceksiniz. Doktorum dahi kullanmamı söyledi, umarım siz de faydasını görürsünüz geçmiş olsun.

   1. fatma dedi ki:

    Sizdeki belirtiler tam olarak neydi ?ameliyat olmadan önce en çok hangi şikayetleriniz vardı

   2. Kübrs dedi ki:

    Bu bitkileri ne çeşit kullandınız acaba

  2. nuri dedi ki:

   merhaba bende kac aydır devam eden kafada basinç hissi gozlerde agrı var kusma yok halsizlik eşitlik ediyor ensede basinç ve kulaklarimdada var beyin tomerimi acaba

 98. ibrahim yel dedi ki:

  buna bi cevap arıyorum bana çabuk dönerseniz memnun olurum rica ediyorum

 99. ibrahim yel dedi ki:

  buradaki belirtilerin hepsi bende yok ama bir kaç tanesi ne uyuyo belirtiler bas agrısı mide bulantısı hafif görme bozuklugu sanki anide bayılacak gibi oluyorum yere çöküpte iş yaptıgım zaman ve işim bitiminde ayaga kalktıgımda basım dönüyo ve sanki boşluga basıyomuş gibi hissediyorum kendimi beyinci gin oldugu bölgede sürekli agrı var
  sürekli uykum geliyo halsizlikte buna eşlik ediyo

 100. açelya yıldırım dedi ki:

  şiddetli baş ağrısı mhafifm mide bulantısı halsizlik ve uyuma bozuklukları tümör belirtilerimi