Abdominoplasti ile Karnınız Artık Sımsıkı

Abdominoplasti ile Karnınız Artık Sımsıkı

Her kadın güzel bir vücuda sahip olmak ister. Dümdüz ve sıkı bir karın bu güzel ve fit görünmenin başında gelir. Yağ deposu haline gelmiş, doğum, hızlı kilo alıp verme nedeniyle sarkmış bir karın kadınları fiziksel olduğu kadar psikolojik olarak da etkiler.

Estetik cerrahi bu alanda kadınların kendilerine olan güvenlerini yitirmemeleri adına güzel işlere imza atmaktadır ve karın germe operasyonu olarak bilinen abdominoplasti yöntemi ile bir çok kadının yüzünü güldürecek sonuçlar elde etmektedir.

Abdominoplasti Nedir?

Abdominoplasti bir karın germe ameliyatıdır. Bu işlem karın duvarında bulunan yağların çıkarılması ve gevşemiş kasların sıkılaştırılması ile yapılır. Karın duvarında bulunan fazla yağların çıkarılması ve gevşemiş kasların onarılması ile karın daha genç bir hal alır ve sarkmış görüntü yok olur.

karın germe

Abdominoplasti Kimlere Uygulanabilir?

Karın germe ameliyatı genellikle diyet ve spor ile karın yağlarından kurtulamamış kişiler için uygulanan bir estetik operasyondur. Çoğunlukla kadınlarda uygulanan bir yöntem olarak bilinse de erkek bireyler için de kullanılabilir. Kadınların karın germe operasyonunda fazlaca yer almasının nedeni ise genellikle hamilelik ve doğum sonrasında karın bölgesinin uğradığı deformasyonlardır.

Abdominoplasti Liposuction İle Eş Değer Bir Yöntem Midir?

Liposuction da bir karın şekillendirme işlemedir. Ancak liposuction operasyonunda karın kaslarının sıkılaştırılması, karın duvarında ki fazla derinin alınması söz konusu değildir. Liposuction yöntemi ile sadece fazla yağlar emilip alınır.

Karın Gerdirme Operasyonunun İyileşme Süreci Nasıldır?

Abdominoplasti ameliyatından sonra hasta dilerse aynı gün evine çıkabilir. Ertesi gün ise yürümeye başlayabilir. Günlük hayatına (işe gitme, dışarı çıkma vb) 2-3 hafta içinde dönebilir.

Ameliyat izi ise 3-6 hafta içinde iyileşme göstererek belirginliğini yitirir ve 6-9 ay içinde ise tamamen geçmese bile çok az görünür bir duruma gelir.

Bu ameliyat oldukça başarılı sonuçlara imza atmış olup ameliyat sonrasında kişilerin hem fiziksel hem de ruhsal sağlıkları yeniden hayat kazanmıştır. Özellikle kadınların kendilerine olan güvenleri yerini yeniden almıştır.

Hoşça Kalın, Sağlıkla Kalın…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.