Yanan Yanmıştır Demeden Önce

A+
A-
Yanan Yanmıştır Demeden Önce

Yanık, belkide başımıza gelebilecek en kötü kazalardan biridir. Hem acısı hemde bıraktığı iz hayatımızı altüst edecek şekilde etkiler bizi. Özellikle el, yüz, bacak, boyun gibi vücudumuzun gözle görülen yerlerinde meydana gelen yanık izleri hem fiziki hemde ruhsal açıdan bizi oldukça olumsuz etkiler. Gözle görülmeyen yerlerde dahi olsa yanık izleri hayatımızda ciddi ruhsal sorunlara ve sağlık problemlerine yol açar.

Gelişen teknoloji sayesinde artık yanık izlerini hayatımızdan çıkarmak çok kolay. Estetik dünyası her gün yeni bir değişime imza atarak insanların kendilerine olan güvenlerini kazanmalarını ve daha sağlıklı görünmelerini sağlıyor.

Yanık İzi Estetiği Nasıl Yapılır?

Yanık, vücudumuzda doku kaybına neden olur. Bu nedenle yanan derimiz kendini tekrar yenileyemez. Günümüz estetik cerrahisinde yok olan, deforme olan dokuların yerine yeni doku nakli yapılarak yanık izleri giderilmektedir.

yanık izi

Oldukça başarılı sonuçlar veren bu yöntemde yine kişinin kendi vücudundaki sağlıklı dokular kullanılır. Yanan deriye yerleştirilen doku sayesinde yanık izi yerini sağlıklı bir görünüme bırakır. Bu işlem yalnızca estetik operasyonla yapılabilmektedir.

Doku naklinin yanı sıra yağ transferi ve kök hücre tedavisi ile yanık alt dokunun iyileştirilmesi sağlanır. Bu tedaviler alt dokunun tedavisine yöneliktir. Alt dokunun tedavi olması üst dokudaki iyileşme için son derece önem taşır.

Yanık İzi Estetiği Hangi Tür Yanıklarda Kullanılabilir?

Daha çok kısmi yanıklarda kullanılan bu estetik operasyonu tüm bedendeki yanık bölgeye uygulamak zor bir durumdur. Kısmi yanıklarda ise sağlam olan deriden alınan sağlıklı doku ile yanık izi estetiği mümkün olmaktadır. Ayrıca kullanılan lazer yöntemi ile birlikte yanık izi estetiğinin başarısı bir kat daha artırılmaktadır.

Yanık izi estetiği düz bölgelere olduğu kadar parmak, el, göğüs ve meme çevresi gibi hassas olarak nitelendirebileceğimiz bölgelere de başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir.

Yanık izi tedavisine adeta yeni bir soluk getiren bu estetik operasyon sonucunda yanık izi problemi olan kişiler artık bu sorun ile yaşamak zorunda kalmıyor. Estetik dünyası kişilerin estetik görünümlerine oldukça önem veriyor ve bizler için huzurlu ve kendimizi güzel hissedeceğimiz imkanlar oluşturmaya devam ediyorlar.

Hoşça Kalın, Sağlıkla Kalın…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.