Karın germe estetik ameliyatı

Karın germe estetik ameliyatı

Kadınların doğum yapması sebebiyle nerdeyse bir bütün kadınlarda, erkeklerinde birçoğunda karın bölgesinde, karın ön duvarının ve kas sisteminin esnekliğini kaybetmesi ile karın kısmını sarkması başlar. 

Kişinin estetik karın ameliyatı esnasında karın bölgesinde sarkma dışında yağlanma problemi de varsa, bu sorunda ameliyat esnasında yağlar çıkartılarak halledilir. 

Karın germe estetik ameliyatında, karın bölgesindeki o sarkan derilerin kat kat görüntüsünü yok etmek için o fazla deri ve altındaki yağ dokusu çıkartılır ve karın kasları ile karın duvarı gerdirilir. Böylece karın estetiği sonrasında dümdüz bir göbek görünümü ile kişinin kendisine olan güveni tazelenir. 

Estetik karın germe ameliyatı nasıl yapılıyor? 

Karın germe estetik ameliyatlarında 2 çeşit yöntem ile ameliyat uygulanır. Bunlar: 

  • Tam karın germe operasyonu diğer adıyla total abdominoplasti 
  • Mini karın germe operasyonu diğer adıyla mini abdominoplasti  

Karın germe estetik ameliyatı

Bu karın germe metotlarından hangisinin hasta için daha faydalı olacağını, hangisine hastanın daha çok ihtiyacı olduğunu tam teşhis etmek gerekir. Zira doğru tespit yapılmaz ve doğru ameliyat türü yapılmaz ise, ameliyat sonrası ortaya çıkan sonuç memnuniyetsizlik yaratabilir. 

Örneğin hastanın karnındaki sarkmalar sadece göbek deliği etrafında gelişen ufak bir alan yayılmış bir sorun ise mini karın germe ameliyatı yeterli olur. Ancak bütün karına dağılmış hatta belin arka kısımlarına kadar taşmış bir karın yağlanması ve karın sarkması var ise bu hastaya tam karın germe ameliyatı uygulanmalıdır. 

Tam karın germe estetik ameliyatı:
Tam karın germe ameliyatında, ameliyata ihtiyacı olan alanlar, göbek deliğinin biraz üstünden kasıkların başladığı alana kadar olan bölgedir. Bu alandaki yağları elinizle tutun ve bu yağlar geriye doğru nereye kadar yayılıyorsa o alana kadar ameliyat edilmesi gerekir. Normalde daha kilolu hanım veya erkeklerde bu elle tutulan yağların bitiş noktasının belin arka kısımlarına kadar dağılmış olabilir. Böyle durumlarda da karındaki yağ fazlalıkları ve deri sarkıkları alınırken beldeki fazla yağlar ve katlanmış derilerde alınabilir ve böylece beldeki deformasyon da giderilir. 

Tam karın germe estetiği yapılırken, problemli alan kesilir ve yağ dokusuna geçilerek kas tabakasına ulaşılır.

Göbek deliği iç kısmı kesilerek göbek deliğinin çıkarılacağı derideki yağ dokusu ayrılır ve göbek deliği olduğu alanda bırakılır.

Karın duvarındaki gevşek olan kaslar tamamen yok edildikten sonra, karın kasları birleştirilir ve dümdüz bir karın sahibi olunur.

Tam karın germe estetik ameliyatının kalın bel sorunu olanlar içinde faydası vardır. Zira karın germe ameliyatı sırasında bel kısmındaki yağlar ve deri fazlalıkları da alınarak ince bir bel ortaya çıkartılır.

Son olarak karnın üst bölümündeki kalan deri aşağıya çekiliyor ve kesilmiş olan alt kısımdaki deriye yakınlaştırılıp dikiliyor.

Artık estetik karın ameliyatınız bitmiştir ve ortalama 1 ay sonra denize havuza girebilirsiniz. Üstelikte ameliyat dikiş iziniz bikini bölgesinin altında kalacağı için dışarıdan bakınca estetik karın ameliyatı olduğunuz anlaşılmaz. 

Mini karın germe estetik ameliyatı:

Mini karın germe estetik ameliyatında problemli olan der ve yağların hepsi göbek deliği hizasının altındaki alandan yapılır ve karın kaslarının altındaki gevşemeler, ayrılmalar birbirine yapıştırılır ve ardından dikilir.

Mini karın germe ameliyatı yapılırken göbek deliğine hiçbir şekilde müdahale edilmez. Bu nedenle mini karın germe ameliyatının etkisi yalnızca göbek deliği altındaki bölgede görülür ve karnın tamamında görülmez.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.