Tere Tohumu

Tere tohumu Hakkında Genel Bilgiler

Acı bir tada sahip olan tere tohumu gün içinde bedeninizin ihtiyacı olan bütün enerji verebilen son derece şifalı bir bitkidir.

Tere tohumu Yararları (Faydaları)

Tere tohumu metobozlizmayı hızlandırarak, kilo sorunu olan kişiler için çok faydalı bir şifalı bitkidir.

Kendinizi yorgun, bitkin, güçsüz hissettiğiniz an tere tohumu en büyük yardımcınız olacaktır.

Özellikle sigara kullanan insanların, bedenlerindeki sigaranın bıraktığı zehirler tere tohumu ile temizlendiği biliniyor.

Tere tohumunun suyu saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler için bire bir çözümdür.

Son yıllarda hakkında oldukça fikir edindiğimiz Vitiligo hastalığına tere tohumunun tedavi edici etkisi vardır.

Tere Tohumu

Tere tohumu Zararları

Troid hastalığınız varsa tohumu doktorunuza sormadan asla kullanmayın. Çünkü tere tohumunun troidleri normal düzeninden çok daha fazla çalıştırır.

Tere tohumunun zayıflamaya faydası olduğu söylenir ancak tere tohumunu bilinçsiz kullanarak zayıflamaya çalışmak son derece tahlikeli sonuçlara götürebilir kişiyi. Zira bilinçsiz tere tohumu kullanarak dayanılmaz gaz sancıları çekerek hastaneye yatan insanları görmüşlüğüm vardır.

Bunun yanında ülser hastalığı olan kişilerin tere tohumu kullanması halinde ülserinin çok fazla artarak hastalanmasına sebep olur.

Tere tohumu Kullanımı

Tere tohumunu tek başına tüketmeniz acı tadı sship olması sebebiyle oldukça zor olacaktır. Bu yüzden tere tohumunu bal ile birlikte tüketmeye çalışın.

Saçlarınız dökülüyorsa bir çay kaşığı tere tohumuna 1 litre kaynattığınız suyu ekleyin ve ılıdığı zaman bu suyla saç diplerinize masaj yaparak saçınızı yıkayın.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.