Lazer Epilasyon Sonrasında Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Lazer Epilasyon Sonrasında Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Lazer Epilasyon Seanstan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer epilasyon yapıldıktan sonra ilk 1 hafta boyunca güneşin zararlı ışınlarından korunmalısınız ve solaryuma girmemelisiniz. Lazer epilasyon yapılan bölgeye yüksek faktörlü güneş kremi sürmelisiniz. Tedavi sonrası ilk bir hafta boyunca lazer yapılan bölgeye banyoda aşırı sıcak kullanılmamalı ve kese yapılmamalıdır. Peeling gibi cildi soyucu yöntemler kesinlikle lazer epilasyon yapılan bölgeye uygulanmamalıdır. Lazer epilasyon sonrası bölgede hafif derece kızarıklık olabilir bu geçici bir durumdur.

  • Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra ki ilk 2 gün kesinlikle solaryuma girmemelisiniz.
  • Lazer epilasyon sorası 3-4 gün güneş ışığına maruz kalmamalısınız. Eğer yüz bölgesine lazer epilasyon yaptırmış iseniz, güneşe çıkmanız gereken durumlarda mutlaka güneş koruyucu faktörlü kremler kullanmalısınız.
  • Lazer epilasyon yapılan tüyler 3 ila 7 gün içersinde kendiliğinden kökünden koparak dökülmeye başlayacaktır. Bu yüzden kesinlikle kendiniz sabırsız davranıp tüylerinizi almaya kalkmayın.

Lazer Epilasyon Sonrasında Dikkat Edilmesi Gereken Konular

  • Lazer epilasyon yaptırdığınız bölgede 1 saat ile 24 saat arasında hafif kızarıklar olacaktır. Bu doğal bir durumdur. En geç 24 saat sonrasında kendiliğinde geçmeye başlayacaktır.
  • Lazer epilasyondan sonraki ilk 1 hafta peeling gibi cildi soyacak cilt bakımları yaptırılmamalıdır.
  • Hormon bozukluğu sorununuz var ise, lazer epilasyon seansınız sonrasında hemen kalıcı sonuç beklemeyin zira hormon bozukluğu olan kişilerde lazer epilasyon sayısı normal seans sayılarından bira kaç sayı daha fazla olabilir.
  • Lazer epilasyon ardından uygulamayı yaptırdığınız bölgelere ilk 1 gün boyunca uzman doktorunuz önereceği nemlendirici kremi mutlaka kullanmalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.