Lazer Epilasyon Güvenli midir?

Lazer Epilasyon Güvenli midir?

Lazer epilasyon uygulamaları, vücudunuzdaki istenmeyen tüylerden kurutulmanızın en kestirme yoldur. Cilt altına lazer ışının direk uygulanması, kıl köklerine bire bir temas etmesi ile kıl köklerinin sonsuza kadar yok olmasına yani kalıcı olarak kıl, tüy derdinden kurtulmanıza fayda sağlar. Lazer epilasyon yaptırmadan önce doktorunuza varsa hormonsal bozukluklarınız veya cilt hastalıklarınız bildirmeniz gerekir. Zira mevcut bir hastalığınız varsa lazer epilasyon uygulamasının yanında medikal bir tedavide uygulanması gerekebilir.

Lazer Epilasyon Uygulamasında Başarı Oranı Nedir?

Lazer epilasyon yaptıran kişinin tüy rengine, cilt rengine, tüy yapısına bağlı olarak başarı oranı değişim göstermektedir. Kıl yapısı kalın, sert ve koyu renkli olanların ilk seans da neredeyse mevcut kılların yüzde 30 unun yok olduğu görülür ve her seans da hızla yok olmaya devam eder. Kalın ve sert kıl yapısı olan kişilerin en fazla 4 seans da tüy sorunundan tamamen kurutulduğu bilinmektedir. Bunun yanında sarı, ince tüylere sahip olan kişilerin seans sayıları daha çok olmakla birlikte kalıcı çözüme ulaşmaları da aynı orantıda gecikmektedir.

Lazer Epilasyon Güvenli midir?

Lazer Epilasyon uygulamalarında Seans aralıkları nedir?

Lazer epilasyondan en iyi verimi almak istiyorsanız seans aralarını kesinlikle 45 günden fazla tutmayın. Zira 45 gün sonrasında kıl kökleri iyice güçleniyor ve onlardan kurtulmak daha da zorlaşıyor.

Lazer Epilasyon uygulamalarında Kimlere uygulanabilir?

13 yaş üzeri kişilere uygulanmakta olan lazer epilasyon, sedef hastalığı olanlara, denizden yeni dönmüş veya solaryumdan çıkmış bronzlamış kişilere, deri hastalıkları olanlara lazer epilasyon uygulanmaz.

Lazer Epilasyon uygulamalarında Dikkat edilmesi gerekenler

Lazer epilasyona gitmeden 2 hafta öncesinde tüylere ağda, cımbız gibi kökten epilasyon yapan uygulamalardan uzak durarak jilet kullanmaya özen göstermelisiniz.

Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra güneşe çıkmamanız gerekir zira kalıcı güneş lekelerine maruz kalabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Güvenli midir?

Lazer epilasyon güvenli midir?

Evet, lazer epilasyon son derece güvenli bir uygulamadır. Tabii ki uzman kişiler tarafından ve tam donanımlı bir merkezde yaptırıyorsanız ve iyi araştırmışsanız son derece güvenli bir uygulama biçimidir. Lazer epilasyonun yaydığı lazer ışınları cilde hiçbir zarar vermeden direk kıl köküne iner ve cilt üzerinde veya içersinde hiçbir artık madde bırakmaz.

Mesela röntgen çektirdiğiniz zaman röntgen ışınları bedeninize bir miktar radyasyon bırakırlar ve belli süreler içersinde çok fazla röntgen ışınlarına maruz kalmanız gerekirse bu sizin sağlığınız için risk oluşturacak yapıdadır.

Ancak lazer ışınlarının kesinlikle böyle bir artık madde bırakarak sağlığınızı tehlikeye sokmak gibi bir riski yoktur. Bunun yanında kesinlikle kanser edici hiçbir yan etkisi yoktur tam aksine kanser tedavilerinde lazer sistemlerinden faydalanılır.

Lazer Epilasyon Güvenli midir?

Lazer Epilasyonun uygulamalarının Avantajları Nelerdir?

  • Lazer epilasyon, kişinin tüy sorununda uygulanan bölgelerde uzun süreli ve kalıcı çözüm sağlar.
  • Lazer epilasyon uygulamasını uzman kişilerin gözetiminde güvenilir bir merkezde yaptırırsanız son derece güvenli bir epilasyon şekli olup, duyulduğu gibi cilt yanıkları sorunları yaşanmamaktadır.
  • Özellikle erkeklerin bütün sırtını kaplayan tüy sorununa sonsuza kadar kalıcı çözüm sunar.
  • Lazer epilasyon diğer bütün epilasyon sistemlerine göre en acısız yöntemdir.
  • Son derece hızlı bir yöntem olan lazer epilasyon ile bir kişi bütün vücut tüylerinden 4 saatte kurutulabilir.
  • Lazer epilasyon uygulaması yaptıran kişinin cildinde toksit ya da alerjik bir yan etki gösterme ihtimali ya da bulaşıcı hastalık yoktur. Kalıcı yara, yanık, kansorejen etkiler gibi hiçbir olumsuz etkisi yoktur.
  • Özellikle erkeklerin çok büyük sorunu haline gelen kıl dönmesi gibi bir rahatsızlığın son derece kolay ve acısız bir tedavi yöntemidir.
  • Özellikle bayanlarda bacaklarda oluşan batık kıllar için kalıcı çözüm sunar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.