Lazer Epilasyon Öncesinde Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Lazer Epilasyon Öncesinde Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Lazer epilasyon öncesi neler yapılması gerekir

Lazer epilasyon yaptıracağınız zaman seans öncesinde 3-4 hafta öncesinden itibaren cımbız, ağda, sir ağda, epilatör gibi kıl köklerine müdahale eden epilasyon yöntemlerini bırakmanız gerekir. Sadece jiletle bölgedeki tüyleri alınmalıdır. Lazer epilasyon seansına giderken yarım santim kadar tüyler çıkmış olması lazer epilasyon yapan kişi için kolaylık olur. Bunun yanında epilasyon yapılacak bölgeye herhangi bir krem, parfüm rolon sürülmemesi gerekir. Lazer epilasyon öncesi solaryuma girilmemesi ve güneşin zararlı ışınlarından korunulması gerekir. Lazer epilasyon yağılacak olan tüylere asla sarartıcı sürülmemesi gerekir. Cildi soyan peeling uygulamaları lazer epilasyondan en az 2 hafta önce bırakılmalıdır. Yüz bölgesine lazer epilasyon yapılacaksa makyaj malzemesi kullanılmamalıdır. Akne tedavisi için ilaç kullanıyorsanız lazer epilasyon yapacak uzamana bu konuda mutlaka bilgi verin.

Lazer epilasyon yaptırmaya karar verdiğinizde, gidecek olduğunuz lazer epilasyon merkezinin sağlık bakanlığından izinli, ruhsatlı olduğundan emin olun. Lazer epilasyonu yapacak olan kişilerin alanında uzman kişiler olmasına, lazer epilasyon için kullanılan cihazların uluslar arası standartlara uygun olmasına özen gösterin. Zira bu hususlara sahip olmayan lazer epilasyon merkezlerine başvurduğunuzda, sağlıksız sonuçlarla karşılaşmak gibi bazı riskler söz konusu olabilir.

Lazer Epilasyon Öncesinde Dikkat Edilmesi Gereken Konular

En sağlıklı bütün kurallara uygun lazer epilasyon merkezinde karar kıldıktan sonra, lazer epilasyon gününüzden en az bir hafta önce kıl köküne müdahale edecek olan ağda, cımbız gibi epilasyonları yapmaktan vazgeçmelisiniz.  Zira kıl köklerine müdahale ederseniz lazer ışınları okuyacak kıl kökü göremeyecektir ve doğal olarak basarız bir işlem olacaktır. O yüzden mümkünse lazer epilasyon yaptıracağınız günden 1 hafta öncesi kesinlikle tüylerinize dokunmayın, gideceğiniz gün makas ya da jilet yardımıyla kısaltın ki kıl kökleri görünüyor olsun.

Lazer epilasyon öncesi kesinlikle tüylerinize sarartma amaçlı kimyasal ürünler kullanmayın. Lazer epilasyondan 1 saat öncesinde örneğin koltukaltına yaptıracaksanız deodorant, parfüm gibi kimyasallar sıkmayın. Zira bunların üzerine uygulanan lazer ışınları leke bırakabilir.

Lazer epilasyon yapılacak bölgelere 15 gün öncesinden peeling gibi cildi aşındıran işlemler yapmaktan vazgeçin.

Yüz bölgesine lazer epilasyon yaptıracaksanız sadece su ile yıkayın yüzünü ve öyle gidin. Makyaj malzemesi, krem, güneş koruyucu gibi hiçbir madde sürmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.