Fraksiyonel Lazer Uygulamasıyla Leke Tedavisi ve Cilt Gençleştirme

Fraksiyonel Lazer Uygulamasıyla Leke Tedavisi ve Cilt Gençleştirme

Fraksiyonel Lazer Nedir?

Lazerli sistemlerdeki yüksek seviyedeki enerjiyi parçalara bölerek kolonlar halinde deri altına veren ve cilt altında oluşturduğu ısı ve koagulasyon sebebiyle doğal yara iyileşmesini ve kollajen sentezini harekete geçirerek yeni ve sağlıklı doku meydana gelmesini sağlayan çağımızdaki en etkili lazer tedavi yöntemidir. (Diğer lazerli tedavi yöntemleri için bkz: Lazer Epilasyon)

 

Fraksiyonel Lazer Nerelerde Kullanılır?

Fraksiyonel Lazer, günümüzde kullanılan kırışıklık tedavilerinde, anti-aging tedavilerinde, akne ve skar izlerinin tedavilerinde, cilt sorunlarının tedavisinde, vücut çatlaklarının tedavisinde ilk sırayı almaya başladı.
Fraksiyonel Lazer, epidermis yani üst deri ve dermis yani alt deride son derece etkili olan bir tür lazer ile cilt tedavi yöntemidir. Fraksiyonel Lazer yöntemi ile cilt üzerindeki sorunlar hızla onarılır. el ve yüz gençleştirmenin yanı sıra tümör tedavisinde kullanılmaktadır.

Fraksiyonel Lazer sanılanın aksine cildi asla inceltmez, tam tersi cildi gerginleştirerek daha sık görünmesini sağlar. Bunun yanında var olan sivileceleri yok etmez. Önceden oluşmuş ve geçmiş olan sivilcelerin kalan izlerini, çukurluklarını yok eder. Fraksiyonel Lazer en başarılı sonucu açık tenli kişilerde gösterirken, her cilt rengine tedavi uygulanabilir. Gebelere, son 6 ay içinde sivilce tedavisi için kullanılmakta olan isotretinoin kullanılması halinde, yoğun güneşe maruz kalınmaya devam edilecek bir işle meşgul olunması halinde Fraksiyonel Lazer tedavisi uygulanmaz.

Fraksiyonel Lazer Uygulamasıyla Leke Tedavisi ve Cilt Gençleştirme

Fraksiyonel Lazer Nerelerde Uygulanır?

Fraksiyonel Lazer özellike doğum sonrası ortaya çıkan doğum çatlaklarında yüzde 80 e varana kadar azalma görülür. Tedavi süresi ortalama 2 ila 4 hafta sürer ve 4 seans ile tamamlanır.

Fraksiyonel Lazer Süreci:

Fraksiyonel Lazer tedavisinin ardından bölgede hafif derecede kızarıklık veya ödem olabilir ancak bu normal ve geçici bir süreçtir. Bunun için gün içinde buz pedleri, lokal etkili kremler kullanılabilir. Uygulama sonrasında nemlendirici sürmek veya makyaj yapmak serbesttir. Uygulamanın kalıcılığını artırmak için ilk 6 ay ila 12 aya arasında zararlı güneş ışınlarından korunmak gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.