Dudak yarığı estetik ameliyatı

A+
A-
Dudak yarığı estetik ameliyatı

Yarık Damak estetik ameliyatı

Dudak yarığı sorunu asında tedavisi oldukça kolay olan bir hastalık olmasına rağmen, tedavi için erken başvuru yapılmamasıyla kişi  dudak yarığı sorunu ile hatta bunun yanında damak yarığı sorunu ile yaşamaya devam etmektedir.

Dudak yarığı hastalığının sebebi nedir?

Anne adayı hamilelik sürecinde kullandığı bazı ilaçlar, yaşadığı bazı hastalıklar ile radyasyona maruz kalmış olması doğacak çocuğunun dudak yarığı hastalığı ile de dolmasına sebep olur.

Dudak yarığı estetik ameliyatı

Dudak yarığı hastalığı nasıl oluşur?

Dudak yarığı hastalığı basına bakarsanız doğumsal bir sorundur. Bebek anne karnında iken yüzü oluşma esnasında bazı dokular arka taraftan ön  tarafa doğru gelir ve yapışır. Bu yapışma sırasında bir takım sorunlar olur ve bu sorunlar bazı ayrıklara neden oluyor bu ayrıklar da dudak yarığını etti oluşturuyor.

Dudak yarığı da hastalığı olan kişiler daha çok Japonya’da çıkmaktadır. Buna sebep olarak Hiroşima sorunu gösterilmektedir.

Dudak yarığı hastalığı ile dolmuş olan bebeklerin ailelere çok büyük üzüntü yaşarlar. Çünkü budaki yarı hastalık bebeğin yüzünde çok dikkat çekici bir noktada durmaktadır ve oldukça büyüktür. Buda yeni doğmuş bebeğin yüzünden kişilerin korkmasına sebep olur. Anne ve baba doğal olarak bu duruma çok üzülür.  dudak yarığı hastalığı ile doğmuş olan çocukların anne ve babaları bir dönem depresyona girerler.

Dudak yarığı ameliyatı ne zaman yapılmalıdır?

Durak yarığı  ameliyatı  ne kadar erken yapılırsa hem kişi hem de ailesi için o kadar iyi olur. Çünkü zaman ilerledikçe hem çocuk için hem anne ve baba için, çevreden gelen tepkiler tip üzücü durumlara sebep olur. Bu yüzden bebek doğduktan iki ay sonra dudak yarığı ameliyatı yapılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.