Göğüs Dikleştirme Ameliyatı

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı

Göğüsler neden sarkar?

Birçok kadında gerek yaşlanmaya bağlı olarak gerekse doğumdan sonra bebek emzirmeye bağlı olarak memelerde sarkmalar başlar. Bazı kadınlarda ise doğuştan göğüs sarmak sorunu vardır. Bunun sebebi ise bu kadınların göğüsleri içinde olması gereken ve memeleri yukarıya doğru tutmakla görevli olan doku bağlarının olmaması yada çok zayıf olmasıdır.

Ameliyat olmadan sarkmış göğüsler dikleştirilebilir mi?

Kesinlikle hayır. Sarkmış olan göğüslerin dışarıdan kremi veya losyon sürülerek, masaj yapılarak ya da herhangi bir spor aleti dikleştirilmesi imkânsızdır. Göğüslerin toparlanıp dik durmasını sağlayacak olan tek yöntem estetik göğüs dikleştirme ameliyatıdır.

Estetik göğüs dikleştirme ameliyatında iz kalır mı? 

Hemen hemen her tür estetik ameliyat sonrası ameliyat izi kalır. Estetik göğüs dikleştirme ameliyatında da kalacak olan iz, göğüslerin büyüklüğü ile orantılı olur..

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı

Göğüs dikleştirme ameliyatından sonra bebek emzirilir mi?

Emzirilir. Ancak normal şartlardan daha zor bir emzirme süreci olur. Zira farklı bir metotla yani meme başını yukarı doğru tutarak emzirmek gerekebilir.

Göğüsleri büyütmek için takılan silikonlar sarkık göğüsleri dikleştirir mi? 

Hayır. Göğüs silikonunun görevi göğüsleri büyük göstermektir. Yani sarkık olan bir göğse silikon taktırsanız dahi büyük ama sarkık göğüsleriniz olur. Dolayısıyla takılan silikonların göğüsleri dikleştirme işlevi yoktur.

Meme dikleştirme ameliyatı sonrası neler yaşanır?

Meme dikleştirme ameliyat sonrası geçireceğiniz ilk 10 gün hafif derecede ağrı ve sızının yanın morluk ve şişlikler olacaktır. Ancak bu doğal bir süreçtir ve 10 gün sonra tamamen geçecektir.

Meme dikleştirme ameliyatı için notlar:

Meme dikleştirme ameliyatları 1 ila 2 saat sürer ve genel anestezi ile yapılır. Ameliyat gününde doktorunuz uygun gördüğü takdirde taburcu olabilirsiniz. Ameliyattan sonraki 4. günde pansumanlarınız alınır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.