Göğüs Büyütme Estetiği

Göğüs Büyütme Estetiği

Göğüs Büyütme Estetiği

Göğüs büyütme estetiği, küçük göğüslü kadınların başvurduğu ve oldukça yüz güldürücü sonuçlar veren, göğüsleri birkaç beden büyüklüğe kavuşturabilen bir estetik ameliyat türüdür.
Meme büyütme estetiği ile kadının kendine olan güveni yerini gelir. Rahat rahat istediği kıyafeti giyebilme, kendini daha dişi hissedebilme gibi sebeplerle gerek sosyal hayatında gerek özel hayatında kendini daha mutlu hisseder.
Göğüs büyütme ameliyatları hangi durumlarda uygulanır?
• Göğüslerini çok küçük bulan ve bu durumdan olumsuz etkilenen kadınlar göğüs büyütme ameliyatı olabilirler.
• Doğum yaptıktan sonra bazı kadınlarda gözle görülür göğüs küçülmeleri yaşanır bu durumda olan kadınlar rahatlıkla göğüs büyütme ameliyatı olabilirler
• Göğüsleri arasında simetri bozukluğu olan, bir göğsü diğer göğsünden büyük ya da küçük olan kadınlar estetik göğüs ameliyatı olabilirler.
• Meme kanseri sonucundan göğsü veya göğüsleri alınan kadınlar estetik göğüs büyütme ameliyatı ile tekrar gayet sağlıklı ve güzel görünen büyük göğüslere sahip olabilirler.

Göğüs Büyütme Estetiği
Göğüs büyütme ameliyatının komplikasyonları nelerdir?

Göğüs büyütme estetiğinde en çok görülen komplikasyon göğüslere konulan silikonların etrafında oluşan kapsüllerdir. Bu sorun genelde silikonun konulurken meydana gelebilecek kapsülün bazı durumlarda haddinden fazla katılaşıp meme silikonunu sıkıştırması ile meydana gelir. Düzenli olarak göğüslere masaj yapılması halinde bu kapsüllerin oluşması engellenmektedir.
Bazı kadınlarda göğüs uçlarında his kaybı görülebilir.
Ender olarak görülen bir diğer komplikasyon ise, konulan silikonun enfeksiyona sebep olmasıdır. Böyle durumlarda gerekirse silikon çıkartılır ve yerine yeni bir silikon takılır.
Yine ender görülen bir diğer komplikasyon ise silikonda delinme olabilir ve içindeki sıvı göğüs içine sızabilir. Silikonun delinme riski ise dışarıdan alacağı bir darbe veya şiddetli bir travma sonucu oluşur.

Göğüs büyütme ameliyatında kullanılan protezler-silikonlar kanser yapar mı?

Bugüne kadar yapılan araştırmalarda göğüsleri büyütmek için takılan silikonların-protezlerin kanser yapmadığı saptanmıştır.

Göğüs büyütme ameliyatına hazırlık aşaması

Göğüs büyütme ameliyatı olmaya doktorunuzla karışıklı karar verdiğinizde, bedeniniz için en orantılı görüntüye verecek olan protez büyüklüğünü değerlendirirsiniz. Ameliyat gününden en az iki hafta önce alkol ve sigara kullanıyorsanız bırakmanız kesinlikle önerilir. Ayrıca kan sulandıran ilaçlardan mümkünse bu süre içinde kesinlikle uzak durmalısınız ve doktorsunuza sürekli veya arada kullandığınız bütün ilaçlar hakkında bilgi vermelisiniz.

Göğüs büyütme ameliyatında hangi tür anestezi uygulanır?

Meme büyütme ameliyatlarında genel anestezi uygulandığı gibi lokal anestezi de uygulanabilir ve hafta lokal anestezi esnasında uyanıktır ancak hiçbir ağrı ve acı hissetmez, ortalama 1 ila 2 saat arasında protezler yerleştirilmiş ve göğüs büyütme ameliyatı bitmiş olur.

Göğüs büyütme ameliyatında silikonlar nasıl konulur?

Meme büyütme estetik ameliyatında silikonlar-protezler göğüslere
• Koltukaltından kesi açılarak
• Göğüs ucundan kesi açılarak
• Göğüslerin altından kesi açılarak konulur.

Göğüs Büyütme Ameliyatının Sonrası

Göğüs büyütme ameliyatı olduktan sonra ilk günler biraz yorgun ve halsiz kalabilirsiniz. Göğüslerinizde morarma ve şişlik olabilir. Hafifi ağrılar duyabilirsiniz. Ameliyattan sonra özellikle ilk 1 ay kollarınızı fazla gerdirmemeli, asla ağır şeyler kaldırmamalısınız

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.