Meme küçültme ameliyatı

Meme küçültme ameliyatı

Meme küçültme ameliyatı Hakkında Kısaca Özet Bilgi

Meme küçültme ameliyatı, meme dikleştirme ameliyatına benzer bir yöntem ile yapılan estetik ameliyat türüdür.

Çok büyük göğüslü kadınların, büyük göğüslerin neden olduğu bazı sağlık sorunlarından şikayet ettiği görülür. Bu şikayetler arasında,  sırt ağrısı  ve bel ağrısı başta gelmektedir. Zira çok büyük göğüslü kadınların göğüslerin ağırlığı  ortalama üç ila dört kilo civarıdır. Takılan  sütyenin askıları, göğüslerin büyüklüğünün verdiği ağırlık yüzünden, omuzlarda tahrişe neden olmaktadır. Bunun yanında büyük göğüslerin, sık sık pişik ve yaralara sebep olduğu bilinir. Bu tür fizyolojik sıkıntıların yanında, ergenlik döneminde birden biri büyüyen göğüsleri sebebiyle, birçok genç kız psikolojik sorunlar yaşayabilir.

Meme küçültme estetiği yapılacağı zaman, kişi isterse göğüs dikleştirme estetiği de yaptırabilir. Estetik göğüs  küçültme ameliyatı ile estetik kaygılarınızdan kurtuldunuz gibi, aynı zamanda büyük bu göğüslerin neden oldu ağrılardan da kurtulursunuz. Ayrıca büyük göğüslü kadınların şeker hastası olma ihtimalin daha yüksek olduğu görülmüştür.

Büyük göğüsler neden  sarkar?

Büyük göğüslü kadınların göğüsün sarkması bir çok sebebi olabilir. Bunlardan bir tanesi yaşın ilerlemesi  bağlı olarak meme dokularının azalması ile alakalıdır. Meme dokuları azaldıkça memenin içi boşalır ve memeler sarkar. Diğer bir nedeni ise, bebek emzirme dönemidir. Bebek emziren annelerin nerdeyse tamamının göğüsleri emzirme dönemi sonrasın sarkar.

Ameliyat olmadan göğüsler küçültülebilir mi?

Kesinlikle hayır . Piyasada birçok göğüsleri dikleştirdiğini küçülttüğünü iddia eden, kozmetik ürünler mevcuttur. Çoğunda krem olarak satılan göğüs küçültücü ve göğüs dikleştirici kremlerin hiçbir faydası yoktur. Çünkü gevşemiş olan göğüs kaslarının dışarıdan müdahaleyle krem veya sporla dikleştirme veya küçültmenin imkanı yoktur.

Meme küçültme estetiği ameliyat izi olmadan yapılabilir mi?

Hayır. Çünkü her estetik ameliyatta  az veya çok kısa veya uzun, mutlaka ameliyat izi kalır. Meme küçültme estetiğinde kalacak olan iz memelerin büyüklüğüne bağlıdır. Küçültülecek olan göğüsler ne kadar küçükse Ameliyat izi o kadar küçük, göğüsler ne kadar büyükse Ameliyat izi o kadar büyük olur.

Meme küçültme estetiği ameliyatı ne kadar sürer?

Estetik meme küçültme operasyonu iki ila üç saate genel anestezi yöntem uygulanarak tamamlanır.

Meme küçültme ameliyatı

Meme küçültme estetiğinden sonra ne zaman eve gidilebilir?

Doktorunuz uygun gördüğü takdirde, meme küçültme estetiği ameliyatından çıktığınız aynı gün taburcu olabilirsiniz.

Estetik meme küçültme ameliyatından sonraki dönem

Ameliyattan çıktıktan sonra ilk bir hafta göğüslerinizde ağrı morluk ve şişlikler olacaktır. Estetik çık Ameliyat sonrasındaki ilk 10 gün kollarınızı kesinlikle ani hareketler yapmaktan,  ağır kaldırmaktan korumalısınız. Bu süre içersinde ağrılarınız olacaktır ancak doktorunuzun verdiği kesicilerle bu aralığınızı geçirmeniz mümkündür.

Estetik Ameliyat sonrası genelde dört gün sonra pansumanınız alınacak, dikişleriniz için 10 gün beklememiz gerekecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. RANA dedi ki:

    merhabalar öncelikle benımde gögüslerim baya buyuk ayrıca benım gögsümde kist var ameliyat olmam gerekıyor bana zararı nedir veya kaç günde normal hayata dönüş yapabilirim ve minimum kac bedene kadar küçültte bilirimm..