Ben Aldırma Estetik Ameliyatı

Ben Aldırma Estetik Ameliyatı

Benler insan vücudunda oluşan bazen küçük bazen de gözle rahatlıkla görülebilen hatta oldukça rahatsızlık verebilen lekelerdir. Vücudunda ben olmayan bir insan yoktur. Bazı kişilerde benler oldukça fazla iken bazı kişilerde ise oldukça azdır. Benler kişiden kişiye değişmekle birlikte sıklık anlamında vücutta yirmi ile seksen arasında değişmektedir. Ben şekilleri genel olarak milimetrik olabildiği gibi santimetrik olarak sırtın genelinde şeklinde de görülebilir.

Ben Neden Oluşur ve Ben Oluşumu Nasıldır?

Öncelikle benler kahverengi, siyah, kırmızı ve mavi renklerde karşımıza çıkabilir. Hatta bazen tüm bu renklerin karışımı olarak da kendini gösterebilir. Ben vücuttaki renk üreten hücrelerin yani melonosit hücrelerinin bir araya toplanarak oluşturduğu bir değişimdir. Doğuştan gelen benler olduğu gibi aynı zamanda dış etkenler sayesinde de benler oluşabilmektedir. Bazı benler oldukça belirgin ve üzerinde kıl bulunabilmektedir.

Ben Aldırmak Kanser Yapar mı? Ben Aldırma Riskleri Nelerdir?

Benler hem yüz estetiği açıdan hem de sağlık açısından bazen rahatsız edici olabilir. Öncelikle belirgin yerlerde beni olan insanların benlerin dikkat etmesi herhangi bir keyfi uygulama yapmaması gerekmektedir. Doğuştan gelen kıllı ve belirgin benler ileride cilt kanseri olma riskini arttırmaktadır. Bununla birlikte sonradan oluşan benlerde kanserin habercisi olabilir. Ben aldırma işlemi işini iyi bilen bir cerrah tarafından yapılmalıdır.

Öncelikle alınacak ben için tahlil uygulamaları yapılır. İleride risk oluşturacak benler cerrahlar tarafından itina ile ameliyat edilerek alınır. Ameliyat işlemi oldukça önemlidir çünkü özellikle yüz gibi görünen alanlarda uygun işlemlerle ve dikiş yöntemleri ile ben alınır. Amaç hastada ben alındıktan sonra mümkün olduğunca az dikiş izi görüntüsü sağlamaktır. Uzman hekimler tarafından kontrollü alınan benler kanser riski yaratmayacağı gibi ileriki dönemlerde oluşacak cilt kanserini de önlemektedir.

Ben Aldırma Estetik Ameliyatı

Benlerde Dikkat Edilmesi Gerekilen Konular Nelerdir?

Öncelikle doğumdan gelen benlerde olduğu kadar sonradan oluşan benlerin de kontrol edilmesi gerekilir. Benler kesinlikle ihmal edilmemeli büyümesi veya renk değiştirmesi gibi bir durumda vakit kaybetmeden hekime başvurulmalıdır. Aynı zamanda cilt kanserine yatkın kişiler yani açık renk gözlü ve açık tenli kişilerin benleri önemli risk taşır.

Bazen mavi ve siyah renkli benler renk değiştirip açık bir renk haline gelebilir. Her ne olursa olsun renk değiştiren bir ben size alarm veriyor demektir. Tüm bunların yanında ailede cilt kanseri hikâyesi bulunan kişilerin sürekli olarak doktor tarafından muayene edilmesi gerekmektedir.

Ben Aldırmada Estetik Kaygılar

Tüm bu saydığımız rahatsızlıkların yanında bazı kişiler için benler estetik anlamda rahatsızlık verir. Bu nedenle de ben aldırma operasyonları uygulanması istemektedirler. Ben aldırma ameliyatları estetik cerrahlar tarafından yapılmaktadır. Uzmanlar ben aldırma işlemini lazer ile ya da eski usül dikişler ile yaparlar. Bu esnada belirtmek gerekir ki bir beni lazer ile yaktırmak yani aldırmak oldukça sakıncalıdır. Bunun yenin ben aldırma işlemini cerrahi işlem şeklinde yapmak en iyisidir. Beninden rahatsız olan kişiler özelliklede yüz bölgesinde operasyon yaptırırken bu ben aldırma işleminin yüzlerinde yeni bir iz yaratacaklarını düşünürler. Ama iyi bir plastik cerrah dikişlerin hangi açıyla atılıp, benin çıkartılma derinliğine varana kadar ben aldırma operasyonunu gayet iyi yönetecektir.

Elbette ki ufak bir iz olacaktır. Ama hastaların şunu düşünmesi gerekir ben vücut renginden farklı ve kabarık bir kitledir. Fakat kalacak olan ufak iz vücutla aynı renkte aynı hizada ve belli olmayan göze çarpmayan bir çizik görünümündedir. Ben aldırma operasyonu yaklaşık beş ya da on dakikalık bir işlemdir. Ben aldırma ameliyatı sırasında hasta asla bir acı duymaz. Tüm bunların yanında bazı benler yüz üzerinde o kadar güzel konumlanmıştır ki kişiye karakteristik özellik bile katabilmektedir. Dudak üstlerinde ya da burun kenarlarında karakteri süsleyen benlerde mevcuttur. Tekrar belirtmekte fayda var ne kadar güzel ya da ne kadar çirkin görünse de benlerinizin kontrolünü asla ama asla ihmal etmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.