A+
A-

Havuzdaki Mantar Nedeniyle Vajinal Enfeksiyonlar Olur mu?

Havuzdan aslında mantar bulaşmaz. Mantarın bulaşmasının sebebi vajende zaten mantar florası var olmasıdır. Floranın içerisinde bulunan patojen organizma. Ancak kadınların vajeninde koruyucu laktobasil dediğimiz flora vardır. Bu floranın bozulması mantar enfeksiyonuna veya diğer patojen bakterilerin üremesine sebep olabilmektedir. Kadınlarda cinsel yollarla bulaşmayan bu non spesifik vajinitlerin görülmesinin sebebi flora değişiklikleridir. Pek çok kadında görülmektedir. Mesela antibiyotik kullanan kadınlarda da zaman zaman mantar kaynaklı Vajinal Enfeksiyonlar oluşmaktadır. Çünkü flora bakterilerini alınan antibiyotik öldürüyor. Bu nedenle flora bozulmasının neticesinde vajende bakteri veya mantar üreyebilmektedir. Bunun için aslında floranın normal tutulması, normal bir flora ortamının sağlanması gerekmektedir. Buna da sebep olan tabii ki havuz değil, havuzdan sonra ıslak mayoyla oturulması ve hijyene dikkat edilmemesi vajinal enfeksiyonların başlıca sebebidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Havuz Ve Deniz Suyu Vajinal Enfeksiyonlara Neden Olur Mu?

Havuz veya deniz suyu direkt olarak vajinal enfeksiyonlara neden olmaz. Steril bir havuzda veya temiz bir denize girilmesi vajen enfeksiyonuna direkt neden olmaz. Ancak buradaki dikkat edilmesi gereken husus deniz veya havuza girdikten sonra ıslak mayoyla oturulmaması, kuru mayonun giyilmesi, genital bölgenin hijyenine dikkat edilmesi vajinal enfeksiyonlara yol açmada önemlidir. Bu şartlara dikkat edilirse aslında steril bir havuzun veya temiz bir denizin direkt olarak vajinal enfeksiyonlara yol açması söz konusu değildir.

Vajinal Enfeksiyonlar

 

Yaz Aylarında Vajinal Enfeksiyonlarda Artış Oluyor Mu?

Yaz aylarında vajinal enfeksiyonlarda artış zaman zaman görülüyor. Burada tabii ki yaz aylarındaki yaşam biçiminin değişmesi ile ilgili faktörler söz konusu. Yaşam biçiminin değişmesinden kasıt olarak deniz, havuz mevsiminin açılması, birtakım giysi faktörleri ıslak mayonun işin içine girmesi, terlemeler, hijyen bozuklukları gibi faktörler zaman zaman yaz aylarında vajinitlerde veya vajinal enfeksiyonlarda artış görülebiliyor.

Tatil Sırasında Vajinada Oluşan Enfeksiyonlar İhmal Edilirse Nasıl Sonuçlarla Karşılaşılır?

Vajinal enfeksiyonlar tatil sırasında karşılaşılır ve tedavi edilmezse bir defa hastanın yaşam biçimi bozulmuş olacak. Yaşam biçiminden kasıt; hasta vajinal akıntıdan dolayı rahatsızlık duyduğu için günlük aktivitelerini düzgün yapamayacaktır. Bu nedenle kaşıntı, vajina iltihabı, koku şikayetinden dolayı hastanın genel yaşam biçimi, cinsel yaşamı veya tatil boyunca yaşadığı sorunlar artacaktır. O nedenle vajinal enfeksiyonlar dan hem korunması lazım hem de başına gelmişse de tedavi olması lazım.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica