Nane

Nane Hakkında Genel Bilgiler

Genelde çok nemli yerlerde yetişen nane, mükemmel kokusu harika görüntüsü ile son derece faydalı bir şifalı bitkidir.

Nane Yararları (Faydaları)

Naneyi ister kuru halde, ister taze olarak çiğ tüketimiyle, ister naneyi kaynatarak suyunu tüketmekle kısacası istediğiniz şekilde naneden faydalanmanız şifalarıyla buluşmanız için gayet doğru bir seçimdir.
Nane iştah açıcı özelliği ile yemek yemeyen çocuklarınız için son derece faydalı bir bitkidir. Pilavların, cacıkların üzerine serpeceğiniz kuru nane iştahı olmayan çocuklarınızın iştahını açacaktır.
Nanenin sinirleri yatıştırıcı özelliği vardır bu sebeple taze nane veya kuru naneyi sofralarınızdan eksik etmezseniz aile bireylerinizin daha sakin bir yapıya kavuşmasını sağlamış olursunuz.
Yemeklerden sonra mide ağrısı çeken kişilerde çorbalarına bir miktar kuru nane eklemeleri durumunda mide ağrısı şikâyetlerinden kurutulduğu bilinir.

Nane

Bağırsaklarınızda kurt olduğundan şüpheleniyorsanız kuru nane tüketmeye özen gösterin zira bağırsak kurtlarını nane döker.
Sonbahar girer girmez nezle grip olmaya başlayan kişiler çaylarının içine veya çobanlarının içine bir tutam kuru nane atarsa kış mevsimini nezle veya grip olmadan geçirebilirler.

Nane Zararları

Nane, kişinin iştahını açar bu sebeple eğer kilo sorununuz var ise kuru nane tüketmekten biraz kaçınmalısınız.

Nane Kullanımı

Nane yağını aktarlardan satıp alıp cildiniz üzerindeki güneş lekelerinin olduğu yerlere düzenli olarak her gün sürerseniz bir süre sonra güneş lekelerinin yok olduğunu göreceksiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.