Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Estetik Ameliyatı

Estetik kepçe kulak ameliyatına değinmeden önce her kez için önemli olan kulak organına değinelim. Kulak, dışarıdan gelen sesleri algılamamızı sağlayan duyum yani işitme organımızdır. Çevreyle iletişim kurmamızı sağlayan kulak iç kulak orta kulak ve dış kulak olmak üzere  üç ana bölgeye ayrılır.

Kulak kepçesi dış kulağın oluşumuna yarayan ve dışarıdan gelen sesleri toparlayıp orta kulağa ileten kısımdır. Orta kulak ki kendisine iletilmiş olan bütün sesler de toplar ve iç kulağa iletir iç kulakta orta kulaktan almış olduğu sesleri toparlar ve sinirlerin gönderebileceği sinyalleri dönüştürerek beyne gönderir. İşte bu düzen aracılığıyla sesleri kolayca algılarız.

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kulak kepçesinin duyma yani işletme açısından çok önemli bir fonksiyonu olmamasına rağmen dışarıdan gelen seslerin geliş açısını ayarladığı için son derece önemli bir fonksiyona sahiptir. Fonksiyon bakımından yaşamınızda son derece önemli bir yere sahip olan kulak, estetik açıdan da oldukça önemlidir.

Kulak şekillerindeki bozukluklar insanı sağlık açısından rahatsız etmese de, ruhsal açıdan rahatsız edebilmektedir. Örneğin kepçe kulak diye tabir edilen kulak şekli bozukluğu kişiyi çevresinden gelen alaycı tepkiler sebebiyle oldukça rahatsız eder.

Kulağın kepçe kulak görüntüsünde olma sebebi, kulağın baş ile arasında olması gereken açının normalden daha fazla olmasından kaynaklanır. Buda kulakların öne doğru daha açıp durmasına neden olur.

Kepçe kulak estetik ameliyatı ne zaman yapılır?

Kulağın gelişim sürecin doğuştan itibaren başlar ve genelde kişi altı yaşına geldiği zaman kulağın gelişimi tamamlanır. Ülkemizde ilköğretime başlama yaşının yedi yaşı olduğunu düşünürsek,  yedi yaşında kepçe kulak ameliyatı olmamış bir çocuğun, bir okulda arkadaşları arasında kepçe kulakları sebebiyle  alay konusu olması kaçınılmazdır. Bu da çocuğunuzun psikolojisini olumsuz yönde etkileyecektir.

Siz bu sebeple çocuğunuzla kepçe kulak sorunu var ise ilk öğretim yaşına gelmeden kepçe kulak ameliyatı yaptırmanız çocuğunuzun psikolojisi açısından son derece doğru bir karar olacaktır.

Şayet yetişkin bir bireyseniz ve hala kepçe kulak sorununuz var ise,  kepçe kulak ameliyatı olmak için geç kalmış sayılmazsınız estetik kepçe kulak ameliyat yetişkinlerde de gayet başarılı sonuçlar vermektedir

Estetik kepçe kulak ameliyatında hangi anestezi uygulanır?

Estetik kepçe kulak ameliyatı genel anestezi ve lokal anestezi ile yapılabilir ancak yaşı küçük çocuklarda kepçe kulak estetik ameliyat sırasında, çocuğun huzursuz olması ve ani hareketler yapması riskine karşı genel anestezi uygulanabilir.

Kepçe kulak ameliyatında iz kalır mı?

Kepçe kulak ameliyatı kulağınızın arka kısmından yapılan çok ufak bir çizgi halinde kalan bir ameliyat izi bırakır. Ancak bu iz kulağın arkasında kaldığı için görülmez.

Estetik kepçe kulak ameliyatı ne kadar sürer?

Tek bir kepçe kulak estetiğe 15 dakika sürmektedir. Şayet iki kulak birden kepçeyse 30 dakika sonra estetik  kepçe kulak ameliyatı sona ermiş olur.

Kepçe kulak ameliyatından sonra ağrı hissedilir mi?

Estetik kepçe kulak ameliyatınızı  lokal anestezi ile yaptırmış iseniz, ameliyattan çıktıktan dört saat sonra anestezinin etkisi geçecektir ve hafif ağrılar hissetmeye başlayacaksınız.  Doktorunuz olası bu ağrı için de sizde belli ağrı kesiciler vermiş olacaktır, bu ağrı kesicileri kullanmanız halinde şikayetleriniz ortadan kalkacaktır.

Estetik kepçe kulak ameliyatından sonraki dönemde neler yaşanır?

Estetik kepçe kulak ameliyatınız tamamlandıktan sonra doktorunuz kulaklarınıza bandajla saracaktır. Bu bandajlar kulaklarınızda üç gün kalacak ve bu üç gün içerisinde  kulaklarınızı sudan korumak için banyoya girmemeniz gerekecektir.

Ameliyat sonrası bir hafta kadar sürecek kulaklarınızda morluk ve şişlikler görülecektir. Kepçe kulak ameliyatınızın başarıyor ulaşmasını istiyorsanız Ameliyat sonrası geçecek olan ilki üç ay çok önemlidir. Bu ilk üç ayda kulaklarınızı darbelere karşı, çekmelere karşı korunmanız gerekir. Zira bu ilk üç aydan kulaklarınız darbe veya çekme gibi sorunlara maruz kalırsa kulak kıkırdaklarındaki atılan dikişler kopar ki ve  bu da estetik  kepçe kulak ameliyatınızın başarısız olmasına neden olur. İlk üç ay tamamlandıktan sonra bu risk ortadan kalkar.

İp ile kepçe kulak estetik ameliyatı

Estetik kepçe kulak ameliyatına bir alternatif olarak yapılan iple kepçe kulak estetik ameliyatta daha kolay bir operasyon olduğu için, çok fazla kişi tarafından tercih edilir. lakin iple kepçe kulak estetiğinin ilerleyen zamanlarda kullanılan iplerin esnemesi ile kulak şeklinin bozulması söz konusudur.

Estetik kepçe kulak ameliyatının fiyatları

Estetik kepçe ameliyatının fiyatları bir çok nedene bağlı olarak farklılık gösterir.  bulunduğunuz şehre göre, yaptıracağınız  hastaneye göre, uygulatmak istediğiniz anestezi tercihine göre bu fiyatlar değişiklik gösterir. Ortalama estetik kepçe kulak ameliyatını fiyatları 1000 Dolar ile 2000 Dolar arasında değişmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. muhhanad dedi ki:

  Merhaba , 23 yasindayim yurt disinda kaliyorum ogrenciyim turkiyeye gelip hemen kepce kulak ameliyati olmak istiyorum ocak ayinda saygilar

 2. Uğur dedi ki:

  Merhaba,
  Kepçe kulak ameliyatı olmak istiyorum. kaç çeşit ameliyat vardır. en uzun ömürlüsü ve sağlıklısı hangisidir fiyat ve ameliyat sonrası bilgi verebilirmisiniz. teşekkürler

 3. ERDEM dedi ki:

  Kulak operasyonu hakkın da bilgi edinmek istiyorum.

  1. BÜŞRA dedi ki:

   ben cerrah deyilim ama kulak estetigi gecirdim evet tabiki agrılı 2 hafta bandajla duruluyor sonra 1ay gece takılıo sonra tamm ama doktorunuzu iyi secin arkadaşlar cünkü birbirinden farklı olabilio ben devlet hastanısinde yaptırdım 1hafta sonraya ameliyat günü verdiler şimdi 2 hafta oldu hala biraz agrılarım var ama iyiyim…

 4. mehmet dedi ki:

  oncelıkle garantısını verıyormsunuz yanı açılmama gıbı vede agrı fılan oluyomu ılerleyen zmanda bıde fıyatı ne kadar en kısa zamanda bılgı verırsenız sevınırım saygılarımla

 5. kadir t. dedi ki:

  oncelıkle kolay gelsın kulaklarım kırık amelıyatla kulaklarımın düzelmesını istıyorum en kısa zaman da amelıyat olmak ıstıyorum telfn numaram

 6. umut d. dedi ki:

  Ben Umut. 19 Yasindayim. Kulaklarimdan estetik amaliyat olmak istiyorum.Iki kulak ameliyati icin kac gün hastanenizde kalmaliyim. Fiyatı ne kadar. Ben ögrenciyim, ögrenci indiriminiz var mi? Bana gerekli bilgiyi gönderirseniz sevinirim. iyi calismalar

  1. BÜŞRA dedi ki:

   umut bey ben daha yeni yani 2 hafta kadar kulak estetigi oldum lokal anastezi yaptılaR VE 1 GÜN BİLE KALMADIM HASTANEDE VE DEVLET HASTANESİNDE YAPTIRDIM 770 TL ÖDEDİM