Erkeklerde Lazer Epilasyon Öncesinde Dikkat edilmesi Gereken Konular

Erkeklerde Lazer Epilasyon Öncesinde Dikkat edilmesi Gereken Konular

Son yıllarda lazer epilasyon, kadınlar tarafından tercih edildiği kadar erkekler tarafından da tercih edilmeye başlandı. Özellikle erkekler elmacık kemikleri, kaşlarının arasını, ense, boyun kısımlarındaki tüyleri, omuz, sırt bölgesi, göğüs bölgesi tüylerinden kurtulmak için lazer epilasyon erkekler tarafından tercih edilir. Erkeklerde lazer epilasyon seans sayısı, seans süresi açısından bayanlarda lazer epilasyonla pek bir farkı yoktur ancak erkek tüyleri daha koyu renk ve daha kalın olduğu için bayanlara nazaran daha kısa sürede daha başarılı sonuçlar elde edilir.

Artık lazer epilasyon uygulamaları sadece kadınların rağbet ettiği bir alan olmaktan çıktı. Günümüzde erkeklerde özellikle sırt bölgelerinde kıllardan kalıcı olarak kurtulmak için, lazer epilasyon merkezlerini tercih eder hale geldi. Erkekler içinde lazer epilasyon öncesi dikkat edilmesi gereken konular bayanların dikkat etmesi gereken konularla aynı aslında.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Öncesinde Dikkat edilmesi Gereken Konular

Erkekler lazer epilasyon ile kıllarından kurtulma çabalarında aslında daha şanslılar. Çünkü erkeklerin hayatları boyunca kıl tüy sorunları sadece jilet gibi aletlerle yok etmeye çalıştıkları için, genelde kıl kökleri bayanlara göre daha siyah ve daha kalındır. Bu da lazer ışınlarının erkeklerin kıl köklerini daha görerek okuyabilmesini sağlar. Böylece erkekler lazer epilasyon ile kalıcı sonucu daha rahat ve daha az seans sayısı ile ulaşabilmektedirler. Erkekler lazer epilasyona gitmeden önce 1 cm den uzun kıllarını makas ile kısaltmalıdırlar. Lazer epilasyondan 2 hafta öncesinde, erkekler solaryum ve güneşin zararlı ışınlarından uzak durmalıdırlar. Erkekler lazer epilasyon yaptıracakları bölgelere, herhangi bir rol on ya da krem türü kimyasal madde içeren ürünler kullanmamalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.