Çarpık Bacaklardan Bacak Protez Ameliyatı İle Kurtulun

Çarpık Bacaklardan Bacak Protez Ameliyatı İle Kurtulun

Özellikle bayanlar için büyük sorun olan çarpık bacaklar, artık estetik cerrahinin ilerlemesiyle sorun olmaktan çıkıyor. Estetik cerrahi alanında bacak protezi adı altında yapılan ameliyat ile çarpık bacaklar derdi sona eriyor.

Halk arasında çarpık bacak ameliyatı olarak dile getirilen, bacak protezi ameliyatı ile ilgi bütün bilgileri bu makalemizde sizin için derledik.

Çarpık bacak ameliyatı nasıl yapılıyor?

Çarpık bacak ameliyatında bacak protezi uygulaması için, dizin arka kıvrım kısmından 5 cm lik bir kesi açılıyor ve bu kesiden bacak silikonu yani bacak protezi sokularak bacaklarınızın çarpık görünmesine sebep olan boşluk bu bacak protezi konularak doldurulmuş oluyor.

Bunun yanında genelde dizlerin iç bölümlerinde yağ birikmesi sorunu ile karşılaşılmakta olup bacak protezini koyarken bu biriken yağları da liposuction ile çekilmesi durumunda güzel bacaklara kavuşmak için son derece doğru bir adım atılmış oluyor. Böylece bacaklarınız artık aynı hizada ve düzgün bir estetik görünüme kavuşuyor.

çarpık bacak, çarpık bacakların tedavisi

Çarpık bacak ameliyatında ne tür anestezi uygulanıyor?

Bacak protezi ameliyatında spinal anestezi yöntemi kullanılıyor ve ortalama 1 saatte çarpık bacak ameliyatınız bitmiş oluyor.

Çarpık bacak ameliyat öncesinde nasıl bir hazırlık yapılmalı?

Çarpık bacaklar için bacak protezi ameliyatına girmeden 15 gün önceden itibaren kanı sulandıran aspirin, , ataspin, ecoprin, babyprin, dispril, coraspin gibi ilaçlar kesinlikle almayın.

Ameliyat saatinden 6 saat öncesi itibariyle herhangi bir şeyler yemeyi ve içmeyi kesiniz.

Soğuk algınlığı, ateşlenme, öksürük gibi şikâyetleriniz var ise doktorunuza bildirin.

Adet döneminde iseniz bunu doktorunuza bildirin.

Çarpık bacak ameliyat sonrasında dikkat edilecek hususlar nelerdir?

Çarpık bacak ameliyatı sonrasında bacaklarınızda dizinizin altındaki bölgeye baskı yapan bir çorap giymiş olacaksınız. Ameliyat sırasında liposuctıon da yapılmış ise bu çorap diz üstü seviyede olacaktır. Bu çorabı Çarpık bacak ameliyatınızdan, takılan bacak protezinizden, yapıladıysa liposuctıon uygulamasından en iyi verimi alabilmek için en az 1 ay sürekli giymeniz gerekir.

Spinal anestezi sonucu, ameliyat sonrasında 5 saat kadar sonra ayaklarınız hareket etmeye başlayacaktır. Bacaklarınızdaki spinal anestezi etkinsin geçmesiyle hareket etmek isteyebilirsiniz ancak ani hareketlerden kaçınmaya özen gösterin.

Ameliyat sonrası ağrılarınız için gerekli ağrı kesiciler verilecektir size ve ortalama 2 hafta içinde bütün ağrılarınız bitmiş olacaktır.

Ameliyattan çıktıktan,  6 saat geçtikten sonra mide bulantınız yoksa yudum yudum su içmeye başlayabilir, ilerleyen vakitlerde normal yeme içmenize dönebilirsiniz.

Bacak protezi ameliyatı ile çarpık bacaklarınızdan artık kurtuldunuz ve geriye sadece dikişlerinizin alınması kaldı. Ameliyat sonrasında 2 hafta süre geçtiğinde dizlerinizin arka kısmında kalan kıvrım alanındaki dikişlerinizi aldırabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Gül dedi ki:

  Ben de dün sabah çarpık bacak ameliyatı oldum. Henüz şiş ama yinede güzel görünüyor. Çok hareket edemiyorum çünkü içinde silikon implant var ve liposuction yapıldı. AĞrılarım uzun sürecek gibi ama yinede çok memnunum. Prf.dr ahmet karacalar a binlerce kez teşekkür ediyorum.

 2. bahar dedi ki:

  bacaklarım carpık ve kendımı cok huzursuz takıntılı hıssedıorum maddı durumumda el vermıo duzelttırmek ıcın nolur allah rızası ıcın yardımcı olun :(:(:(:(

  1. Gönül dedi ki:

   Arkadaşım üzülme. Bende aynı dertten muzdaribim. Benimde maddiyat izin vermiyor ama şöyle bir yöntem var bacak dolgusu silikonu var yaklaşık 80 lira. Onla idare et ve mutlu olmyı dene. Uzun zaman biriktirdim paramı 7500 tl ye yaptırıyorum bacaklarımı inşallah iyi olur.