Bacak Germe Ameliyatı

Bacak Germe Ameliyatı

Bacak Germe Ameliyatı

Bacak germe ameliyatı ile, bacaklarda oluşan sarkama, dokularda oluşan fazlalıklar, hızlı kilo alımı aynı zamanda hızlı zayıflama gibi nedenlere bağlı olarak özellikle iç bacak çevresinde estetik açıdan rahatsız edici görüntüler yok edilebilir.

Kişi iç bacak çevresi veya dışa bacak çevresinde oluşan kat kat aşağı sarkmış bacaklarının görüntüsünü bacak germe estetik ameliyatı düzelttirebilir. Ancak gerek iç bacak germe ameliyatında, gerek dış bacak germe ameliyatında ameliyat izi kalabilmektedir. İç bacak germe ameliyatında dikey olarak bacak birleşiminden diz kapağına doğru bir ameliyat izi olabileceği gibi, dış bacak germe ameliyatlılarında da bacağın başladığı kasık hizalarında iç çamaşırınızı giydiğinizde bacağınızı saran bölüm hizasında belli bir dikiş izi olabilir.

Dikişler mümkün mertebe bikini bölgesine yakın yapılmaya çalışılır. Böylece bikini giydiğinizde bacak germe ameliyatından kalan dikiş izleriniz görünmeden denize ve havuza girebilmeniz amaçlanır. Ameliyat sonrası sigara içmemeniz ameliyat dikiş izlerinin daha silik görünmesinde faydalı olacaktır.

Bacak Germe Ameliyatı

Bacak germe ameliyatları genelde tek başına yapılmaz. Kişiler genel itibariyle karın germe ya da liposuction estetiği yapılırken başarılı sonuç alınması için bacak germe ameliyatı da yapılması tercih edilebilir.

Bacak germe ameliyatının ortalama süresi 2 ila 3 saat kadardır. Ameliyat bittikten sonra 2 gün hastanede kalmanız sizin sağlığınız için daha faydalı olacaktır.

Bacak germe ameliyatı sonrasında bir süre otururken zorluk çekebilir. Normal oturuş pozisyonlarında ameliyat dikişleri gerilir ve bu gerilme yatarken ayakta fazla durduğunda da hissedilir. Ameliyat sonrası bu tür sıkıntılar 2 hafta kadar devam edebilir.

 

Bacak germe ameliyatı nedir?

Bacak germe ameliyatı yaş sınırı fark etmeden hızlı kilo alıp vermelere de bağlı olarak bacakların hem iç kısmında hem dış kısmında oluşan katmalar halinde deri ve yağ sarkması durumunda bacakların bu deforme görüntüsünden kurtulması için yapılan estetik ameliyat türü olarak tanımlanabilir.

 

Bacak germe ameliyatı hangi tür anestezi ile yapılır?

Bacak germe ameliyatları genel anestezi uygulanarak yapılır ve ortalama 1- ile 2 saat arasında sürer.

Bacak germe ameliyatı nasıl yapılır?

 Bacak Germe Ameliyatı

Kasık bölgenizden arka bölgeye doğru bir kesi açılır ve elips şeklinde fazla yağ ve fazla deri dokuları çıkartılır. Üst bacak bölgenizdeki deri serbest bırakılır ve kasık bölgenize dikilir. Bacak içinde kan ve vücut sıvılarını toplanmaması için drenler bu bölgelere koyulur ve ortalama 2 ile 3 gün içinde bu drenler tekrar çıkarılır.

Bacak germe ameliyatında iz kalır mı?

Evet, bacak germe ameliyatı iz bırakan bir estetik ameliyattır. İki şekilde yapılabilen bacak germe ameliyatında birinci iç bacak germe ameliyatında olan diz kapağından bacaklarınızın birleştiği yere kadar olan ve bacağın iç kısmında unuca bir ameliyat dikiş izidir. İkincisi ise iç çamaşırınızın altında kalarak görünmemesini sağlayan bacak germe ameliyatından kalan dikiş izidir.

Bacak germe ameliyat sonrası neler yaşanır?

Ameliyat sonrasında geçen 2 hafta süreci biraz zorlu geçebilir. Zira oturup kalkarken, yatarken, yürürken ilk iki hafta dikiş yerlerinizde hafif de olsa ağrılar hissedebilirsiniz. Hareket anında gerilen dikişler size bu ağrıları hissettirecektir. En geç 2 hafta sonunda dikişlerinizin alınmasıyla rahat bir döneme geçebilirsiniz.

Ameliyat sonrasındaki ilk 6 hafta ağır sporlar, yüzme, koşu, ağır kaldırma gibi bedeninizi zorlayacak aktivitelerden kaçınmanız gerekir.

Eğer bacak germe ameliyatınızı kasıklarının olduğu bölgeden yaptırmış iseniz bu bölgenin nemli bir bölge olması sebebiyle iyileşme süreci biraz zaman alabilir. Böyle bir sorun yaşamamak için gerekli görülürse pansumanlarınızı aksatmadan 1-2 hafta devam etmelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. sevinc dedi ki:

    doktor bey
    bacak aramda cok büyük bir sorunum var esimden ayrildim baskasinla beraber olmam mümkün deyil.aileden gelen damar rahatzizligim var haftada iki kere lemfmasagi görüyorum vucut su topluyor cok sükür eskisi gibi deyil ama bacak arasindaki sisme cok kötü nasil yardimci olabilirisniz haber bekliyorum acil