Estetik alın germe ameliyatı

Estetik alın germe ameliyatı

Estetik alın germe ameliyat yaptırarak alın ve şakak bölgenizdeki kırışıklıkları ve sarkmaları alın ve şakak bölgesinin gerilmesi ve kaşların yukarı doğru kaldırılması ile yok edebilirsiniz.

Estetikte alın germe ameliyatı hangi yöntemlerle yapılır?

Estetik alan germe ameliyatları iki farklı yöntemiyle yapılmaktadır

1)     Klasik alın germe ameliyatI

2)     Endoskopik alın germe ameliyatı

Klasik alın germe ameliyatı nasıl yapılmaktadır?

Klasik alın germe ameliyatında kafa derisi veya iki şakak bölgesi arasındaki kısım tamamen kesilir. Böylece alın derisi yukarıya doğru çekilir ve gerdirilir. Fazla olan biri kesiniz ve atılır. gerginleştirilmiş  olan deri aynı noktaya dikilir.

Estetik alın germe ameliyatı

Klasik alın germe estetik ameliyatının dezavantajları var mıdır?

Aslına bakarsanız evet dezavantajları vardır. Çünkü klasik alın germe ameliyatında saçlı derinin olduğu bölgede bu uzunca bir kesi vardır bu kesiye ameliyat sonrası dikiş attılar ve ameliyatın olduğu bölge saçlı deride olduğu için görünmez, ancak klasik alın germe estetik ameliyatı bu bir erkeğe yapılıyor ise ve ileride erkeğin saçları döküldüğü taktirde  ameliyat izi ortaya çıkacaktır.

Modern endoskopik alın germe ameliyatı nasıl yapılır?

Sağ ve sol şakak bölgesinde bir santim, üst kısmında da sağ ve sol olmak üzere yine bir santim, yani toplamda dört tane bir santimden oluşan kesiler atılır. Kesi yerleri saçlı deri bölgesindedir. Modern alın germe ameliyatının klasik alın germe ameliyatından farkı ise, uzunca bir kesi izi değil ufak ufak 1 santimlik kesi izlerinin olması ve bu izlerinde dikkat çekmiyor oluşudur.

Bu bir santimlik kesi yerlerinden deri altına girilerek, kemikli ve deri kısmı birbirinden ayrılır ve serbest kalan deri yukarıya doğru çekilir ardından üst tarafta aynı noktaya dikilir. Böylece  hem alın germe ameliyatı yapılmış olur hem de kaşlarda sarkma var ise bu problem ortadan kalkmış olur.

Estetik alın germe ameliyatı ne kadar sürer ve hangi anestezi uygulanır?

Estetik alım germe ameliyat bir ila iki saat arasında sürmektedir ve genel anestezi yöntemi yapılmaktadır.

Alın germe estetik ameliyatından sonra yaşananlar

Estetik alan germe ameliyatı yaptırdıktan  sonraki ilk bir hafta alın bölgenizde morluklar ve şişlikler olacaktır. Bu morluk ve şişlikleri en kısa zamanda geçirebilmek için dik oturur şekilde,  yatar iken de iki ya da üç yastık takviyesi ile yatmanız faydalı olacaktır.  Mevcut ağrılarınızı geçirmek için doktorunuzun vereceği ağrı kesicileri içmeniz  yeterli olacaktır

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.