A+
A-

Kış aylarının gelmesi ile birlikte havalar gün geçtikçe soğumakta ve kuru bir ortam oluşmaya başlamaktadır. Mevsimsel geçişlerden çok hızlı bir şekilde etkilenen cildimizi yaz aylarında nasıl ki güneş ışınlarından koruyorsak kış aylarında da soğuktan korumamız gerekir. Dışarıdaki soğuk hava içeride soba ve kaloriferlerin verdiği sıcaklık cilt dengemizi olumsuz etkilemektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Kuruyan hava cildinizi oldukça hassas bir hale getirecek ve egzama, sedef gibi cilt hastalıklarına yakalanma riskiniz artacaktır. Özellikle kuru cilt yapısına sahip olan kişilerin bu soğuk ve kuru havalarda ciltlerine iki kat özen göstermesi gerekir.

* Öncelikle kalitesine güvendiğimiz ve cilt tipimize uygun bir nemlendirici krem kullanarak işe başlayacağız. Kış aylarında özellikle dışarı çıkmadan önce ve gece yatarken uygulayacağımız nemlendirici ile cilt kuruluğunu önlemiş oluruz.

* Yüz temizliğine özen göstermeliyiz ancak çok fazla sıcak su ile yüzümüzü yıkamaktan da kaçınalım. Sıcak suda cildimizi kurutacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

* Kullandığımız sabun mutlaka cilt tipimize uygun olmalıdır. Kuru bir cilt tipine sahipseniz yüz temizliğiniz için sabun kullanmanıza çok fazla gerek olmayacaktır.

* Hamam, sauna gibi ortamlar kışın oldukça popüler olur ancak bu derece çok sıcak ortamlardan çıkıp soğuk hava ile temas etmek cildinizi hem kurutacak hem de çatlak oluşumuna neden olacaktır.

* Çok soğuk havalarda, rüzgarlı zamanlarda dışarı çıkmamaya özen gösterin. Ancak çıkmanız gerekiyorsa bu durumda kulak, alın, boyun ve başınızı koruyacak atkı, bere gibi koruyucuları mutlaka kullanın.

Cildimiz bizim en değerli giysimizdir. Klasik bir sözdür bu belki ama sanırım cilt tanımı için kullanılan en doğru ifadedir. Doğanın bize verdiği cildimize yeterli özeni göstermeli, sağlıklı ve güzel görünümlü bir cilde sahip olmak için gereken önlemleri almalıyız.

Hoşça Kalın, Sağlıkla Kalın…

Sponsorlu Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica